کاربران گرامی برای اطلاع از آخرین قیمت لطفا تماس بگیرید

صفحه اصلی / آموزشی / با ویژگی نیت در تلویزیون آشنا شوید

با ویژگی نیت در تلویزیون آشنا شوید

با ویژگی نیت در تلویزیون آشنا شوید

رقابت بین تولیدکنندگان تلویزیون و نمایشگرها به سرعت در حال افزایش است و هر کس در مورد میزان نیت‌ های (Nit) به کار رفته در صفحه نمایش خود صحبت می کند. اما مفهوم نیت در صفحه نمایش تلویزیون و نمایشگرها چیست و چرا شما باید به آن توجه داشته باشید؟ با پیشروشاپ همراه باشید تا به شما بگوییم که نیت در تلویزیون به چه معنا است؟

نیت در واقع یک واحد روشنایی و بخشی از اصطلاحات استفاده شده در دنیای فناوری است که نشان می دهد که چگونه یک تلویزیون، گوشی هوشمند، مانیتور کامپیوتر، صفحه نمایش لپ تاپ یا انواع دیگری از صفحه نمایش را روشن می کند. هرچه تعداد نیت ها بیشتر باشد، صفحه نمایشگر روشن تر می شود. به نظر ساده است؟ اما آیا لومن روشنایی را توصیف نمی کند؟ و چرا نیت برای شما به عنوان یک مصرف کننده اهمیت دارد؟

واژه لاتین نیت به معنای درخشندگی است که یک واحد رسمی اندازه گیری نیست، به عبارت بهتر از لحاظ فنی بخشی از سیستم بین المللی واحد و یا هر سیستم اندازه گیری دیگر نیست. اصطلاح رسمی این واحد در واقع کاندلا در هر متر مربع است اما استفاده از واژه نیت آسان‌تر است.

با ویژگی نیت در تلویزیون آشنا شوید

در حال حاضر شما می دانید که نیت تنها معادل کاندلا در هر متر مربع است و همچنین می دانید که یک نیت دو چیز را اندازه گیری می کند: شدت درخشندگی (کاندلا) و مساحت (متر مربع).

همانطور که ممکن است حدس بزنید candela در لاتین به معنای شمع است بنابراین یک کاندلا برابر با روشنایی یک شمع معمولی است و به همین ترتیب دو کاندلا  برابر با روشنایی دو شمع است. هنگامی که شما مقیاس متر مربع را اضافه می کنید، اکنون میزان شدت نور در یک سطح را اندازه می گیرید. بنابراین یک کاندلا در هر متر مربع (یا یک نیت) به معنای اندازه گیری روشنایی یک شمع است بر روی یک سطح به اندازه یک در یک متر است.

کمی ساده تر بگوییم؛ تصور کنید که شما یک تکه پوستر به اندازه یک متر در در یک متر را در دست گرفته اید و سپس یک شمع روشن را روشن کرده و آن را مقابل پوستر خود قرار دهید. مقدار نور که روی صفحه پوستر شما از شمع دیده می شود برابر با یک نیت است (یا یک کاندلا در هر متر مربع).

اکنون که از تمامی تکنیک های فنی درباره نیت آگاه شدید، ممکن است این سوال را از خود بپرسید که چرا باید از نیت ها مراقبت کنم؟

حقیقت این است که هرچه تعداد نیت های تلویزیون بیشتر باشد، نمایشگر روشن تر است. ممکن است هنگامی که به دنبال خرید یک تلویزیون جدید باشید، این فاکتور یک عامل مهم برای شما نباشد، اما آنچه که ارزش دارد این است که تلویزیون روشن تر می تواند تصویر درخشان تری را در اتاق روشن ارائه دهد. حتی وقتی صحبت از تلفن های هوشمند و استفاده از آنها در فضای باز به میان می آید، نیت بسیار مهم است. یک صفحه نمایش با تعداد زیادی از نیت ها حتی با وجود تابش نور خورشید روشن خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Need Help? Chat with us