کاربران گرامی برای اطلاع از آخرین قیمت لطفا تماس بگیرید

صفحه اصلی / آموزشی / ساندبار چیست و چه کاربردی در سیستم صوتی دارد؟

ساندبار چیست و چه کاربردی در سیستم صوتی دارد؟

ساندبار چیست و چه کاربردی در سیستم صوتی دارد؟

یکی از بهترین گزینه ها برای داشتن تجربه ی صوتی عالی از تلویزیون ها ساندبار ها هستند اما نمی توان گفت که این دستگاه هیچ عیب و نقصی ندارد. در این مقاله به بیان این می پردازیم که ساندبار چیست و چه کاربردی در سیستم صوتی دارد. پس با پیشروشاپ همراه باشید.

ساندبار چیست ؟

سیستم صوتی ساندبار نوعی پخش کننده ی صوتی است. از نظر شکل ظاهری به صورت ستونی بوده و به صورت افقی در جلوی تلویزیون شما قرار می گیرد و  به منظور افزایش حجم و کیفیت صدا استفاده می شود. برخی از تلویزیون ها سیستم صوتی با کیفیتی ندارند و لازم است برای داشتن صدایی با کیفیت و با حجم معقول و مناسب از یک سیستم صوتی جداگانه مانند ساندبار استفاده شود

ساندبارها برخلاف سایر دستگاه های الکترونیکی فاقد کنترل از راه دور هستند. بسیاری از ساندبارها برای انتقال دستورات متکی به کاربر بوده و فاقد کنترل از راه دور می باشند. این موضوع ممکن است ایده ای جالب به نظر برسد اما در عمل تجربه ی جالبی نیست و در برخی موارد می تواند آزاردهنده باشد.

وقتی ساندبار را فعال می کنید از شما خواسته می شود که بلندگوهای تلویزیون را غیر فعال کنید در این زمان هیچ صدایی از ساندبار و بلندگوهای تلویزیون نخواهید داشت. حال شما می خواهید برای تنظیم حجم صدای ساندبار از ریموت کنترل تلویزیون استفاده کنید که در این صورت پیغام خطا مبنی بر غیر فعال بودن بلندگوها را دریافت خواهید کرد.

البته همه ی تلویزیون ها این پیغام خطا را ندارند اما مشاهده ی پیغام خطا هربار پس از تنظیم حجم صدا کمی آزاردهنده است. در این مورد بهتر است نوع تلویزیونتان را در نظر بگیرید. اگر تلویزیونتان پیغام خطا می دهد بهتر است ساندباری انتخاب کنید که کنترل از راه دور داشته باشد.

ساندبار ال جی

 

برخی ساندبارها در بخش جلویی صفحه نمایش ندارند اما محصولات جدید این ویژگی را دارند. در ساندبار به جلوه ی بصری نیازی نیست اما وجود پنل برای اطلاع از حجم صدا و حالت صوتی بسیار کاربردی است.

برخی ساندبارها قابلیت اتصال به دیوار را دارند اما برخی دیگر فاقد این قابلیت هستند و کاربر مجبور است آن را جلوی تلویزیون قرار دهد. ساندبارها ابعاد بزرگی داشته و جلوی حسگر مادون قرمز را می گیرند و برای استفاده از کنترل تلویزیون نیاز به تغییر محل ساندبار خواهید داشت. این مشکل ممکن است اصلا به چشم نیاید اما در عمل واقعا آزاردهنده خواهد بود پس در هنگام خرید به این مسئله توجه کنید و ساندباری بخرید که جلوی سنسور مادون قرمز تلویزیون را نگیرد.

برخی از ساندبارها به اتصالات و پورت های HDMI نیازی ندارند. شما می توانید سینمای خانگی را با استفاده از این پورت ها به تلویزیون متصل کرده و برای اتصال ساندبار از خروجی های تلویزیون استفاده کنید. در این صورت فقط باید تلویزیون را به ساندبار متصل کنید. در صورتیکه تلویزیونتان فاقد پورت های لازم می باشد بهتر است ساندبار مدرن بخرید که تعداد پورت های فراوانی دارد.

ساندبارها با ویژگی Virtual Suround Sound عرضه می شوند و تولید کنندگان و فروشندگان وعده ی صدای ساراند با کیفیتی فوق العاده را به شما می دهند. Virtual Suround Sound بدون استفاده نیست و کاربردهای خاص خود را دارد اما به هیچ وجه دارای کیفیتی مشابه با صدای ساراند نمی باشد. ساندبارها در بهترین حالت به منظور بزرگتر به نظر رسیدن ابعادشان قادر به افزایش میدان صوتی خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Need Help? Chat with us