کاربران گرامی برای اطلاع از آخرین قیمت لطفا تماس بگیرید

صفحه اصلی / آموزشی / برچسب انرژی در وسایل برقی چه کاربردی دارد؟

برچسب انرژی در وسایل برقی چه کاربردی دارد؟

برچسب انرژی در وسایل برقی چه کاربردی دارد؟

یکی از موارد بسیار مهمی که خریداران کالاهای برقی مانند یخچال ، ماشین لباسشویی ، کولرگازی و … باید به آن دقت کنند میزان مصرف انرژی آن دستگاه است. در این مقاله از سایت پیشروشاپ این موضوع را بررسی می کنیم که برچسب انرژی در وسایل برقی چیست؟ پس با ما همراه باشید.

تعریف برچسب انرژی؟

برچسب انرژی را که به صورت یک لیبل کاغذی است روی دستگاه های الکترونیکی می چسبانند، یک سری اطلاعات مهم مربوط به شرکت سازنده دستگاه، مدل ، میزان انرژی که مصرف می کند و علائمی درباره بهینه و مناسب کارکردن دستگاه روی آن ثبت شده است.

 حاصل این کار به منظور رعایت استانداردهای تعیین شده تهیه و تدوین برچسب انرژی و یا برچسب کارایی انرژی است. برچسب انرژی امروزه در اغلب کشورهای جهان وجود دارد و مصرف کننده را با میزان کارایی هریک از وسایل انرژی بر خانگی آشنا می کند. همچنین اطلاعات مشترک در همه وسایل و اطلاعات اختصاصی مربوط به هر وسیله انرژی بر را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد.

برچسب انرژی در وسایل برقی چه کاربردی دارد؟

 

برچسب انرژی در وسایل برقی دارای قسمت های مختلفی می باشد و هر قسمت نشان دهنده اطلاعاتی درخصوص دستگاه مربوطه است.بخش های اولیه برچسب انرژی که در تمامی وسایل انرژی بر خانگی (که البته دارای برچسب انرژی می باشند) مشترک می باشد، به ترتیب نمایانگر علامت تجاری شرکت سازنده، نام شرکت سازنده و مدل دستگاه می باشد.

بخش چهارم برچسب مصرف انرژی که از اهمیت خاصی نیز برخوردار است به وسیله 7 حرف لاتین از A تا G درجه بندی شده است که هر یک از حروف معرف درجه ای از کارایی دستگاه می باشد. حرف A نشانگر بیشترین بازدهی و حرف G نشان دهنده کمترین میزان بازدهی دستگاه است.

بنابراین هرچه رتبه دستگاه بیشتر باشد، کارآیی آن نسبت به میزان انرژی که مصرف می کند بیشتر است. مصرف کنندگان می توانند در هنگام خرید وسایل انرژی بر خانگی با توجه به رتبه دستگاه موردنظر از میزان کارایی و بازدهی آن آگاهی یابند.

ستون پنجم نمایانگر میزان مصرف انرژی دستگاه بر اساس استاندارد ملی تدوین شده در بخش آزمون استاندارد می باشد و سایر ستون ها بیانگر اطلاعات اختصاصی در مورد هر یک از وسایل می باشد. به طور مثال ستون ششم و هفتم در ماشین لباسشویی نشانگر میزان پاک کنندگی و قدرت خشک کن دستگاه می باشد. آخرین ستون نیز آرم موسسه استاندارد را نشان می دهد.

استفاده از برچسب انرژی مزایا و فواید گوناگونی برای مصرف‌ کنندگان این گونه وسایل دارد که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • انتخاب درست و آگاهانه  مردم در هنگام خرید وسایل برقی خانگی
  • – آشنا ساختن مصرف کنندگان با میزان کارایی و بازدهی وسایل برقی خانگی
  • بهینه‌سازی و کاهش مصرف انرژی با بررسی برچسب انرژی در وسایل برقی
  • -کاهش هزینه انرژی مصرفی در خانواده‌ها
  • کاهش آلودگی محیط‌ زیست
  • – ارائه اطلاعات اختصاصی ویژه هر وسیله برقی
  • – ارائه اطلاعات مشترک در مورد وسایل برقی شامل علامت تجاری، نام شرکت سازنده، مدل دستگاه و نشان استاندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Need Help? Chat with us