کاربران گرامی برای اطلاع از آخرین قیمت لطفا تماس بگیرید

صفحه اصلی / آموزشی / با نکات مهم در شستن لباس ها در ماشین لباسشویی آشنا شوید

با نکات مهم در شستن لباس ها در ماشین لباسشویی آشنا شوید

با نکات مهم در شستن لباس ها در ماشین لباسشویی آشنا شوید

یکی از مواردی که همیشه برای افراد خانه دار زمان بر است شستن لباس ها ، اتو کشیدن و تا کردن آنها در جای خودشان است و اکثر افراد در دنیای پر سرعت امروز، زمان کافی برای انجام تمام این کارها را ندارند. در این میان رعایت نکاتی ساده و کاربردی به شما کمک می‌کند که شستشوی لباس‌ها را به آسان‌ ترین شکل ممکن انجام دهید و تا جایی که ممکن است از چروک شدن آن‌ها جلوگیری کنید. در این مقاله از سایت پیشروشاپ با ما همراه باشید تا به شما نکات مهمی در رابطه با شستن لباس ها در ماشین لباسشویی بگوییم.

با آب سرد لباس ها را بشویید

یکی از سخت‌ ترین قسمت‌ های خانه‌ داری، اتوکشیده لباس‌های شسته شده است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید، هرچه دمای آب به هنگام شستشوی لباس بالاتر باشد، چین‌ و چروک‌های ایجاد شده بر روی لباس نیز بیشتر می‌شوند. برای جلوگیری از این حالت سعی کنید لباس‌های خود را با آب سرد بشورید. تجربه نشان داده است که استفاده از آب سرد هم موجب از بین رفتن لکه‌ها می‌شود و هم باعث می‌شود که لباستان صاف‌تر از ماشین لباسشویی خارج شود.

بعد از اتمام کار سریعا لباس ها را از ماشین لباسشویی خارج کنید

اکثر ما صبر می‌کنیم که لباس‌ ها کمی سرد شوند تا آن‌ها را از ماشین لباسشویی و یا خشک‌ کن خارج کنیم. اگر لباس‌ هایتان را با آب گرم شستشو کرده و باید در فضای باز پهن کنید تا خشک شوند، درنگ نکنید و این کار را بلافاصله بعد از اتمام کار لباسشویی انجام دهید.

اگر لباس‌هایتان در خشک‌کن خشک می‌شوند، بازهم بلافاصله آن‌ها را از خشک‌کن خارج کنید. لباس‌هایی که باید آویزان شوند را سریعاً آویزان کرده و تا کردنی‌ها را تا نمایید. این را به خاطر داشته باشید که لباس‌ها در حین سرد شدن چروک می‌شوند.

با نکات مهم در شستن لباس ها در ماشین لباسشویی آشنا شوید

برای هر نفر یک سبد لباس داشته باشید

یکی از راه‌کارهایی که به ما کمک می‌کند، زمان کمتری را صرف مرتب کردن لباس‌ها و جدا کردن آن‌ها بعد از شستشو کنیم، جدا کردن سبد لباس‌های کثیف اعضای خانواده است. کافی است به هرکسی یک سبد لباس جداگانه اختصاص بدهیم تا لباس‌های کثیف خود را داخل آن سبد جمع‌آوری کند. بدین ترتیب هر فردی لباس‌های خودش را جداگانه شستشو می‌کند و در پایان کار مستقیم آن‌ها را به اتاقش انتقال می‌دهد.

بعد از شستن لباس ها در ماشین لباسشویی آنها را در کمد آویزان کنید

بهتر است همیشه داخل کمد یا پشت در اتاقتان از آویزهای لباس استفاده کنید تا لباس‌ها روی زمین و روی تخت و صندلی پخش نشوند. استفاده از آویز باعث می‌شود که لباس‌های شما چروک نشوند و بعضاً با قرار گرفتن در معرض هوای تازه، نیاز به شستشوی مجدد نداشته باشند و قابل پوشیدن گردند.

بعد از شستن لباس ها در ماشین لباسشویی آنها را دسته بندی کنید

از دیگر راهکارهایی که به شما کمک می‌کند، زمان کم‌ تری را صرف تا کردن و مرتب کردن لباس‌ها کنید، جدا کردن لباس‌ها بر اساس نوعشان است. برای مثال اگر می‌خواهید لباس بشورید، همه‌ی بلوزها را باهم و همه‌ی شلوارهای را باهم در ماشین لباسشویی قرار دهید و شستشو کنید. بدین ترتیب می‌توانید همه‌ی لباس‌ها را به یک مدل و با سرعت بسیار زیادی تا کنید و بانظم و ترتیب در جای خود قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Need Help? Chat with us