کاربران گرامی برای اطلاع از آخرین قیمت لطفا تماس بگیرید

صفحه اصلی / آموزشی / در سال 2020 منتظر چه تلویزیون هایی باشیم؟

در سال 2020 منتظر چه تلویزیون هایی باشیم؟

در سال 2020 منتظر چه تلویزیون هایی باشیم؟

تکنولوژی صفحه نمایش برای خریداران تلویزیون ها بسیار مهم است. این تکنولوژی در حقیقت نقش اصلی را در ارائه کیفیت بالا تصاویر ایفا می کند و از همین رو می توان گفت که تکنولوژی صفحه نمایش تلویزیون های نسل جدید شاه کلید رضایتمندی خریداران تلویزیون در سراسر دنیاست. شرکت های سازنده تلویزیون در دنیا به دلیل رقابت بالا در کسب سهم بازار بیشتر، سعی کرده اند تکنولوژی های جدیدی را ارائه کنند. البته این تکنولوژی های جدید تنها به معنی جدید بودن آن تکنولوژی نیست و می تواند در ارتقاء تکنولوژی های قبلی هم موثر باشد. در این مقاله از سایت پیشروشاپ به این میپردازیم که تلویزیون های 2020 چه تکنولوژی خواهند داشت.

بر اساس بررسی های صورت گرفته تکنولوژی های صفحه نمایش مانند nano Cell، OLED و یا کیولد QLED به افزایش کیفیت و وضوح بیشتر تصویر در نسل جدید تلویزیون ها کمک خواهند کرد. البته برخی از غول های تکنولوژی از نسل جدیدی از تکنولوژی صفحه نمایش نیز صحبت کرده اند که در گزارشات بعدی به صورت مفصل به آنها خواهیم پرداخت.

در هر صورت نسل جدید این فناوری ها نشان از اهمیت کیفیت تصاویر تلویزیون می دهد. موضوعی که می تواند وجه تمایز شرکت های تولیدکننده تلویزیون در بازار جهانی لوازم خانگی باشد. در حقیقت آینده بازار لوازم خانگی به حضور پر رنگ تر این شرکت ها در ارائه فناوری های کیفی بستگی دارد.

نسل جدید تلویزیون های 2020 به نوع پیشرفته ای از Artificial Inteligence یا همان هوش مصنوعی مجهز شده اند. هنوز در دنیا تعریف درستی از هوش مصنوعی وجود ندارد چرا که دانشمندان در داشتن درک درستی از خود هوش وا مانده اند. اما با این حال هوش مصنوعی دقیقا به فعالیتی گفته می شود که دستگاه در شرایط خاص به صورت خودکار تصمیم به انجام کار درست می گیرد. به عبارت بهتر کاربردهای هوش مصنوعی تا حدی افزایش یافته که بسیاری از این عملکردها دیگر با نام هوش مصنوعی شناخته نمی شود و هر کدام نام تخصصی خودرا دارند. اگر از تاثیر هوش مصنوعی در دنیای لوازم خانگی بخواهیم بگوییم، در واقع می توان گفت که آیفونی که قادر به تشخیص اعضای خانه است یا تلویزیونی که نور صفحه نمایش دلخواه را با تعداد افراد تنظیم می‌کند، همه و همه کاربردهای هوش مصنوعی هستند.

در سال 2020 منتظر چه تلویزیون هایی باشیم؟

پردازش باورنکردنی تصاویر به کمک هوش مصنوعی از ویژگی های نسل جدید تلویزیون ها است که در نهایت این پردازش سریع باعث می شود که شما بتوانید تصاویر با کیفیت تری را ببینید. در یافت داده ها و پردازش 4 مرحله ای که با سرعت بسیار بالا انجام می شود، خروجی بسیار با کیفیتی از داده ها را به شما نمایش خواهد داد. همچنین از حضور پر رنگ پردازشگر های هوشمند نسل دوم a9 در تلویزیون های جدید هم نباید به سادگی عبور کرد. پردازشگر هوشمند a9 تقریبا در تمامی محصولات با کیفیت دنیا از جمله در لپ تاپ ها، مانیتورها و حتی موبایل هایی نظیر اپل استفاده می شود.

همانطور که در ابتدای این مقاله هم گفتیم، امروزه در ساخت و یا خرید محصولاتی نظیر تلویزیون تنها کیفیت تصاویر نیست که از اهمیت بالایی برخوردار هستند. شنیدن صدای با کیفیت و تفکیک شده ی محتوای در حال پخش می تواند نقش مهمی در فروش یک محصول ایفا کند. شاید در سال 2020 از اهمیت شرکت های تولید فناوری صوتی بیشتر مطلع شویم. کافی است نگاهی به تاریخچه سیستم صوتی هارمن کاردن داشته باشیم تا متوجه شویم چطور یک شرکت تولید کننده سیستم صوتی می تواند تا این اندازه محبوب باشد.

به طور کلی چند اتفاق جذاب در دنیای صوت برای تلویزیون های نسل جدید اتفاق افتاده است. بررسی های تخصصی کارشناسان صنعت لوازم خانگی نشان می دهد که افزایش تعداد کانال های صوتی، افزایش تعداد و کیفیت اسپیکر ها تلویزیون و همچنین ویژگی های نرم افزاری آنها کمک کرده تا تجربه ی جدیدی از دیدن فیلم های روز دنیا را داشته باشیم.

دریافت فراکانس های پایین صدا در تلویزیون های نسل جدید یک لذت وصف نشدنی در تماشای محتواهایی مانند فیلم های جدید است. استفاده از سیستم های صوتی 2.1 و 2.2 کاناله و همچنین مجهز شدن این تلویزیون ها به ساب ووفر باعث شده تا مخاطب بتوانند تمامی صداهای یک فیلم را با جزئیات کامل بشنود. بله این دقیقا همان چیزی است که می خواهیم در تماشای یک فیلم پر از هیجان داشته باشیم.

در نسل جدید تلویزیون های نباید خیلی نگران داشتن یک سینمای خانگی خوب بود چراکه در متولیدن سال 2020، صدای تلویزیون های 40 وات است و این مهم موضوع داشتن سینمای خانگی را تا حد زیادی کم رنگ می کند. با این حال استفاده از فناوری های صوتی نظیر Dolby Atmos، DTS Decoder و Dolby Surround باعث می شود تا نهایت لذت را از شنیدن صدای فیلم ببریم. از دیگر نکات قابل اشاره این است با توجه به ویژگی های گفته شده امکان استفاده از اسپیکرهای اکسترنال و سینمای خانگی نیز وجود دارد، حتی راحت تر از گذشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Need Help? Chat with us