کاربران گرامی برای اطلاع از آخرین قیمت لطفا تماس بگیرید

صفحه اصلی / آموزشی / راهنمای خرید میز تلویزیون از نظر اندازه

راهنمای خرید میز تلویزیون از نظر اندازه

راهنمای خرید میز تلویزیون از نظر اندازه

اندازه میز تلویزیون یکی از مواردی است که در دکوراسیون خانه می‌تواند به خوبی خودش را نشان دهد و یا برعکس به نقطه ضعفی در خانه ‌مان بدل شود. در این مقاله سعی می کنیم به شما نکاتی را بگوییم تا در انتخاب هر چه بهتر میز تلویزیون کمک کنیم ، پس با پیشروشاپ همراه باشید.

اندازه میز تلویزیون باید چقدر باشد؟

یکی از مهمترین نکته برای خرید میز تلویزیون اندازه آن است. در واقع خرید میز، بدون اینکه اندازه تلویزیون‌ تان را بدانید، درست مانند خرید یک تشک برای تختی است که اندازه آن را نمی‌دانید. بنابراین قبل از اینکه به فکر خرید میز تلویزیون باشید حتما از اندازه ی تلویزیون خوتان مطلع شوید . البته اندازه سالنی که میخواهید در آن تلویزیون را قرار دهید هم مهم است و با توجه به آن باید تلویزیون و میز تلویزیون ‌تان را بخرید. پس هنگام خرید میز تلویزیون بیش از همه باید به اندازه تلویزیون و میز آن و همچنین فضای اتاقی که قرار است، این ابزارها در آن قرار گیرند، توجه کنید.

چگونه صفحه نمایش و عرض تلویزیون را به دست بیاوریم؟

اگر نمی‌دانید، صفحه نمایش تلویزیون‌تان چند اینچی است، نگران نباشید. با روش زیر می‌توانید آن را اندازه‌گیری کنید:

متر را از گوشه سمت راست (یا چپ) بالای تلویزیون بگیرید و تا گوشه سمت چپ (یا راست) پایین تلویزیون به صورت مورب، بیاورید. فرض کنید که اندازه آن به اینچ (۳۲ اینچ که برابر با ۸۱ سانتی‌متر است)، بنابراین تلویزیون شما ۳۲ اینچی است.

برخی از افراد هنگام اندازه‌گیری، به اشتباه گوشه بیرونی تلویزیون را در نظر می‌گیرند. اما باید یادتان باشد که متر را از گوشه داخلی، یعنی جایی ‌که صفحه نمایش قرار دارد، قرار دهید. زیرا اگر لبه بیرونی تلویزیون را اندازه بگیرید، اندازه صحیح تلویزیون، را نمی توانیم به دست بیاوریم.

برای به‌ دست آوردن اندازه میز تلویزیون باید عرض تلویزیون هم باید متر را از بخش بیرونی تلویزیون ( روی قاب) از یک گوشه به طور مستقیم تا گوشه دیگر تلویزیون را اندازه بگیرید.

نکته دیگر اینکه بهتر است طول میز تلویزیونتان از هر طرف دستکم ۳۰ سانت از طول تلویزیونتان بیشتر باشد. این باعث می‌شود که اگر دوست داشتید از اکسسوری‌های مختلف برای تزیین فضای کنار تلویزیونتان استفاده کنید.

ارتفاع و عرض میز تلویزیون برای من چقدر باشد؟

مرکز صفحه نمایش تلویزیون باید در راستای خط دید چشم ‌ها یا فقط اندکی زیر این خط قرار گیرد. به طور متوسط باید گفت که اگر ارتفاع تلویزیون برای کسی که روی مبل نشسته است، ۱۰۵ سانتی‌ متر از سطح زمین بالاتر باشد، در بهترین حالت است. باید مراقب باشید که خط مرکزی صفحه نمایش تلویزیون، هرگز بالاتر از خط دید شما قرار نگیرد. این وضعیت، بعدها موجب چشم درد و حتی گردن درد می‌شود.

راهنمای خرید میز تلویزیون از نظر اندازه

میز تلویزیون مناسب برای فضای من باید چقدر باشد؟

اجازه ندهید کوچک بودن اتاق، شما را از خرید تلویزیونی که دوست دارید، منصرف کند. می‌توانید برای اینکه زاویه دید مطلوبی داشته باشید، از میز تلویزیون چرخان، استفاده کنید تا هر گوشه از اتاق که خواستید، بتوانید بنشینید. در ضمن خرید میز‌های تلویزیون که به راحتی در گوشه اتاق قرار بگیرند، به شما کمک می‌کند، تلویزیون دلخواهتان را خریده و در اتاق بگذارید.

البته میزهای تلویزیونی هم وجود دارند که به راحتی به روی دیوار نصب می‌شوند. این نوع میزها برای اتاق‌های کوچک، ایده‌آل هستند. حتی می‌توانید خود تلویزیون‌ تان را روی دیوار نصب کنید. در این حالت دیوار، نقش میز تلویزیون را برای شما بازی می‌کند.

به اندازه میز تلویزیون در بحث فضاسازی اهمیت دهید

در رابطه با بحث اندازه میز تلویزیون همیشه توجه داشته باشید که همراه با هر دستگاه تلویزیون، تجهیزاتی مانند کنترل از راه دور یا پخش‌کننده ویدیو و از این قبیل دستگاه‌ها، وجود دارد. اگر فضای کافی برای این دستگاه‌ها نباشد، نه تنها فضای اطراف تلویزیون را شلوغ و درهم برهم نشان می‌‌دهد، بلکه دستگاه‌ها ممکن است دچار گرمای بیش از حد شوند.

آنها باید جایی برای تنفس و عبور هوا داشته باشند. بنابراین هنگام خرید میز تلویزیون، نوعی را انتخاب کنید که فضای کافی برای نگهداری ابزارهای دیگر که مربوط به تلویزیون هستند، داشته باشید.

درضمن باید جای کافی برای کابل‌ها و سیم ‌های تلویزیون و تجهیزات دیگر همراه آن، داشته باشید. بنابراین میز تلویزیون‌ تان باید بخش‌ هایی داشته باشد که سیم ‌ها را بتوان به راحتی از میان آن عبور داد همچنین در بخشی قرار داد که دور از چشم باشند.

سخن آخر

می توان گفت اندازه میز تلویزیون یکی از مهمترین اجزا در زیباتر شدن دکوراسیون خانه است. شما می توانید با انتخاب یک میز مناسب از نظر ابعاد به زیبایی خانه خود بیافزاید و هم در گاهی اوقات در هزینه خود صرفه جویی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Need Help? Chat with us