کاربران گرامی برای اطلاع از آخرین قیمت لطفا تماس بگیرید

صفحه اصلی / اخبار / تلویزیون اولد ال جی بهترین تلویزیون 2019 شناخته شد

تلویزیون اولد ال جی بهترین تلویزیون 2019 شناخته شد

تلویزیون اولد ال جی بهترین تلویزیون 2019 شناخته شد

تلویزیون اولد ال جی در مسابقه HDTVTest  که توسط کانال یوتوبی مشهور HDTVTest برگزار می شود در کنار رقبایی چون سامسونگ، پاناسونیک و سونی توانست برنده جایزه بهترین تلویزیون سال 2019 شود. در ادامه نتایج رقابت سالیانه آزمون تماشای تلویزیون را بررسی می‌کنیم. پس با پیشروشاپ همراه باشید.

مسابقه HDTVTest که توسط کانال یوتوبی مشهور HDTVTest برگزار می شود، فینال 2019 خود را به میزبانی شرکت Crampton& Moore در شهر لندن به پایان رساند. رقبای مرحله پایانی این مسابقه چهار تلویزیون بزرگ 65 اینچی بودند. ال جی با تلویزیون اولد ال جی مدل OLED65C9 مجهز به ThinQ در این رقابت‌ها حضور یافت. پاناسونیک هم مدل 65GZ2000 را در معرض قضاوت قرار داد که از نظر میزان روشنایی تصویر یک سر و گردن بالاتر از بقیه به نظر می‌رسید. سامسونگ با 65Q90R قصد داشت یکه‌تازی کند و سونی هم با تلویزیون 65AG9 برای کسب عنوان تمام تلاش خود را کرد.

هر چهار تلویزیون توسط کارشناس Portrait Displays (شرکت صاحب نرم‌افزار کالیبراسیون CalMAN) کالیبره شده بودند؛ و روی پایه‌های یکسانی در اطراف مانیتور ویژه تدوینگری Sony BVM-X300 OLED (به عنوان مرجع) چیده شده و با قاب مشکی یکسانی پوشانده شدند.

داوران این مسابقه هم 38 نفر از عاشقان صوت و تصویر (مشتریان حرفه‌ای این محصولات) بودند که توسط سایت HDTVTest انتخاب شدند. از داوران خواسته شد تا جلوی هر یک از این چهار تلویزیون نشست و به آن‌ها امتیاز دهند. سؤالات بر اساس کارکردهای گوناگون دسته‌بندی شده و در هر دسته داوران به تلویزیون‌ها امتیاز 1 تا 5 را اختصاص می‌دادند که 5 بهترین نمره بود. آنگاه میانگین امتیازات در هر دسته محاسبه و برترین‌های هر دسته تعیین شدند.

قبل از رای‌گیری، بسیاری حدس می‌زدند که GZ2000 پاناسونیک با قابلیت افزایش میزان روشنایی خود بتواند امتیازات زیادی را از آن خود کرده و یک سرو گردن بالاتر از بقیه بایستد؛ و در پایان، نتایج بسیار به هم نزدیک بود؛ اما تلویزیون اولد ال جی با اختلاف اندکی موفق شد جایزه بهترین تلویزیون سال 2019 را از آن خود کند.

تلویزیون اولد ال جی بهترین تلویزیون 2019 شناخته شد

رتبه‌های اول و دوم در هر رده امتیازی:

  • جزئیات تیرگی و سایه: ال جی ۴.۶۹ امتیاز و پاناسونیک ۴.۳۱ امتیاز
  • دقت رنگ: ال جی ۴.۴۷ امتیاز و پاناسونیک ۴.۳۶ امتیاز
  • تون-مپینگ: پاناسونیک ۴.۳۲ امتیاز و ال جی ۴.۱۱ امتیاز
  • موشن: سونی ۴.۱۵ امتیاز و پاناسونیک ۴.۱۲ امتیاز
  • پردازش ویدیویی: پاناسونیک ۳.۹۲ امتیاز و سونی ۳.۸۵ امتیاز
  • یکنواختی: پاناسونیک ۴.۲۵ امتیاز و سونی ۳.۹۶ امتیاز
  • کارآیی در نور زیاد: سامسونگ ۴.۳۷ امتیاز و ال جی ۳.۷۵ امتیاز
  • گیمینگ: ال جی ۴.۶۷ امتیاز و پاناسونیک ۳.۹۲ امتیاز

برندگان مسابقه:

بهترین تلویزیون برای سینمای خانگی: GZ2000 پاناسونیک با ۲۳.۷۳ امتیاز (رتبه دوم C9 ال جی با ۲۰.۸۱ امتیاز)

بهترین تلویزیون برای اتاق نشیمن: GZ2000 پاناسونیک با ۲۳.۷۳ امتیاز (رتبه دوم Q90R سامسونگ با ۲۳.۴۴ امتیاز)

بهترین تلویزیون برای گیم: C9 ال جی با ۴.۶۷ امتیاز (رتبه دوم GZ2000 پاناسونیک با ۳.۹۲ امتیاز)

بهترین تلویزیون برای تصاویر اچ دی آر: C9 ال جی با ۱۷.۳۴ امتیاز (رتبه دوم GZ2000پاناسونیک با ۱۶.۸۱ امتیاز)

بهترین تلویزیون سال: C9 ال جی با ۳۳.۱۶ امتیاز (رتبه دوم GZ2000 پاناسونیک با ۳۲.۹۰ امتیاز)

وینسنت تئو گرداننده کانال یوتوبی HDTVTest جزئیات جالبی در خصوص رقابت تنگاتنگ امسال و نبرد بسیار نزدیک تلویزیون اولد ال جی و پاناسونیک فاش می‌کند. به گفته وی برخی جزئیات بسیار کوچک باعث انتخاب تلویزیون اولد ال جی در مسابقه امسال شده‌اند. برای مثال در دسته نمایشگرهای ویدیو گیم، لگ ورودی 13 میلی‌ثانیه‌ای ال جی در رقابت با لگ 22 میلی‌ثانیه‌ای پاناسونیک، باعث برد این برند شد.

همچنین در حالی که پاناسونیک با مدل GZ2000 بهترین دقت رنگ و تون مپینگ HDR را عرضه می‌کرد، اما بعد از کالیبراسیون دقیق تلویزیون‌ها، قابلیت HDR Autocal و امکان تنظیم منحنی تون ال جی (به لطف هوش مصنوعی ThinQ)، برگ برنده نهایی بود.

از سویی، با توجه به اینکه GZ2000 پاناسونیک بهترین یکپارچگی تیرگی نزدیک به سیاه را به همراه پردازش ویدیویی بهتر عرضه می‌کرد، توانست عنوان بهترین تلویزیون سینمای خانگی و بهترین تلویزیون اتاق نشیمن را از آن خود کند. اگرچه داوران معتقد بودند که تلویزیون پاناسونیک هنگام نمایش تصاویر با روشنایی 1000 نیت، مشکلاتی در نمایش دقیق و صحیح posterization از خود نشان می‌دهد؛ و همین باعث شد که ال جی عنوان بهترین تلویزیون HDR را کسب کند.

در این میان سامسونگ و سونی تقریبا هیچ برتری در رده‌بندی‌های پنج‌گانه نداشتند. اگرچه تلویزیون QLED سامسونگ توانست در دسته کارایی در نور زیاد بالاترین امتیاز را از آن خود کند؛ و برد سامسونگ از این جهت معنا می‌یابد که این وضعیتی است که اغلب مصرف‌کنندگان در منزل خود به شکل معمول به تماشای تلویزیون می‌نشینند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Need Help? Chat with us