کاربران گرامی برای اطلاع از آخرین قیمت لطفا تماس بگیرید

صفحه اصلی / آموزشی / برای افزایش کیفیت تصویر تلویزیون چه کار کنیم؟

برای افزایش کیفیت تصویر تلویزیون چه کار کنیم؟

برای افزایش کیفیت تصویر تلویزیون چه کار کنیم؟

دیده شده است که بسیاری از افراد که تلویزیون های هوشمند می خرند بعد از مدتی از کیفیت تصویر آن راضی نیستند. درست است که با وارد شدن به بخش تنظیمات می توان مقدار کمی از این کیفیت تصویر را افزایش داد ولی زیاد این مقدار تاثیری ندارد و باید به دنبال روش های دیگر برای افزایش کیفیت تصویر تلویزیون پرداخت.

ما در این مقاله از سایت پیشروشاپ قصد داریم شما را با 4 روش ساده جهت افزایش کیفیت تصویر تلویزیون هوشمند آشنا سازیم تا به سادگی بتوانید یک تلویزیون هوشمند با تصویری شفاف داشته باشید.

تنظیم قسمت  Sharpness

هر تلویزیون هوشمند دارای بخش تنظیماتی است که در آن یک گزینه ای به نام Sharpness هم وجود دارد. بعید است در تلویزیون هوشمندی که دارید این گزینه را نبینید، چون نقش بسیار مهمی در افزایش وضوح تصویر داشته و شرکت ها هم سعی می کنند از این ویژگی در تلویزیون ها استفاده کنند.

در واقع قابلیتSharpness  میزان تیزی و لبه ‌دار بودن یک تصویر را مشخص می‌ کند؛ هر چه Sharpness را کاهش دهید تصویر بی‌لبه ‌تر و به سمت تار شدن می ‌رود و هرچه آن را بیشتر کنید تصویرتان تیز‌تر و لبه‌‌دارتر می‌شود. بنابراین جهت اینکه این تیزی و لبه دار شدن تصویر بیشتر باشد، ممکن است کیفیت بهتری هم مشاهده کنید و تاثیر منفی نخواهد داشت.

برای افزایش کیفیت تصویر تلویزیون چه کار کنیم؟

برای افزایش کیفیت تصویر تلویزیون به سراخ حالت پیش فرض نروید

شرکت های تولیدکننده تلویزیون هوشمند تلاش می کنند در هنگام عرضه تلویزیونی، آن را با حالت های تصویری پیش فرضی دردسترس قرار دهند. اگر از کاربران یک تلویزیون هوشمند با کیفیت تصویر بالا هستید، نباید به این حالت های تصویری قانع باشید چون برای حالت های مختلف و خاصی در نظر گرفته می شوند. برای دست یابی به کیفیت تصویر مناسب باید به حالت استاندارد رفته و تغییرات لازم را انجام دهید. مثلا به طور پیش فرض تنظیمات Color Temperature یا دمای رنگ برای تصاویر طبیعت در حالت گرم است.

استفاده از حالت ورزشی و گیمینگ

یکی از حالت های پرکاربرد در تلویزیون های هوشمند، دو حالت ورزشی و گیمینگ است. در این حالت کیفیت تصویر نرخ نوسازی بیشتری داشته و در نتیجه شاهد حرکت سریع تر اجسام درون ویدئو و برخی دیگر هستیم. به نوعی هر دو با بهبود وضعیت سرعت انتقال داده‌ها و دقت حرکت تصویر، از تار شدن تصویر و یا تاخیر‌ جلوگیری می‌کنند. بنابراین افراد تجربه کاربری بهتر و مهیج تری را در تماشا تلویزیون ها خواهند داشت.

برای افزایش کیفیت تصویر تلویزیون چه کار کنیم؟

افزایش کیفیت تصویر تلویزیون با وضوح 1080 پیکسل

کیفیت وضوح 1080 پیکسل نه تنها بیشتر است، بلکه انتقال داده سریعتری را در این وضوح می توان متوجه شد. بنابراین در صورتی که به دنبال تماشای یک فیلم اکشن یا انجام بازی روی تلویزیون هوشمند مورد نظر خود هستید، سعی کنید وضوح 1080 پیکسل را انتخاب کنید چون گزینه i1080  کارایی برای شما نخواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Need Help? Chat with us