کاربران گرامی برای اطلاع از آخرین قیمت لطفا تماس بگیرید

صفحه اصلی / آموزشی / برای افزایش طول عمر تلویزیون چه کارهایی را انجام دهیم؟

برای افزایش طول عمر تلویزیون چه کارهایی را انجام دهیم؟

برای افزایش طول عمر تلویزیون چه کارهایی را انجام دهیم؟

هنگامی که شما تلویزیون های پلاسما، ال سی دی یا مدل های جدیدتر مانند تلویزیون های اولد را خریداری می کنید می توانید طول عمر بیشتری را به خاطر تکنولوژی های جدید انتظار داشته باشید حتی اگر ساعت های زیادی روشن باشند اما در هر صورت تلویزیون ها بر اساس ساعات مصرف یک طول عمر مشخص و محدود دارند و بر اساس میزان استفاده به تدریج تار می شوند. در این مقاله از سایت پیشروشاپ به این مطلب می پردازیم که برای افزایش طول عمر تلویزیون چه کارهایی را انجام دهیم.

برای افزایش طول عمر تلویزیون این نکته را در نظر داشته باشید که نوسانات برقی یکی از عوامل مهم خرابی و سوختن تلویزیون ها است البته به خاطر داشته باشید که نوسانات فقط به خاطر طوفان و رعد و برق ایجاد نمی شود بلکه یک استارت کمپرسور یخچال می تواند نوسانی در برق منزل ایجاد کند و به تلویزیون شما آسیب برساند.

همچنین میزان رطوبت محیط را کنترل کنید تا با جلوگیری از سوختن تلویزیون خود دوام آن را تضمین کنید. یکی از دلایل مهم آسیب به تلویزیون ها این است که با یک دستمال خیس یا آغشته به محلول های پاک کننده برای تمیزکاری آن استفاده شده است .

بسیاری از شرکت ها برای محصولات خود یک ضمانت برگشت کالا صادر می کنند به یاد داشته باشید که گارانتی های محدود شامل بسیاری از خرابی ها همچون خرابی ناشی از ضربه، خرابی ناشی از نوسانات برق و خرابی ناشی از رطوبت و گرما نمی شود.

پس اگر قرار است محصولی را با خیالی راحت خریداری نمایید حتماً از قبل خدمات پس از فروش شرکت را بررسی کنید و گارانتی نامحدود برای کالای خود تهیه کنید. اینگونه ضمانت ها شامل هر نوع عیب به وجود آمده در محصول است.

برای افزایش طول عمر تلویزیون چه کارهایی را انجام دهیم؟

علل سیاه شدن تصویر تلویزیون چیست؟

با توجه به اینکه تلویزیون شما از چه فناوری برای صفحه نمایش خود استفاده می کند ممکن است این اتفاق ناگوار دلایل مختلفی داشته باشد. کمپانی های سازنده تلویزیون از فناوری هایی همچون QLED، ال سی دی، SUHD  و … استفاده می کنند و نسبت به نسل های پیشین تلویزیون ها از نقاط سیاه رنگ روی صفحه نمایش بیشتر پیشگیری می کند. اما ممکن است این حالت سوختگی یا به بیانی دیگر مردگی پیکسل ها اتفاق بیفتد.

هر پیکسل دارای سه زیر پیکسل به رنگ های قرمز، سبز، آبی دارد وقتی هر سه زیر پیکسل دچار مشکل شود لکه سیاه رنگ دیده می شود. این حالت باعث می شود هزینه بسیار سنگین تعویض پنل به شما تحمیل شود.

نوع دیگری از مشکلات پیکسل ها به شکلی است که معمولاً در تصاویر تیره تر شما تعدادی نقطه روشن مشاهده می کنید. در واقع پیکسلهایی هستند که وقتی باید خاموش شوند روشن می مانند.به این پیکسل های هات پیکسل یا پیکسل داغ می گویند.

در برخی فروم ها تعدادی نرم افزار برای تلفن های همراه پیشنهاد شده تا پیکسل های داغ را کاهش دهند اما در مورد کارایی آن تردید وجود دارد. همچنین برای هات پیکسل های تلویزیون ها کارایی ندارد و بیشتر در ال سی دی های تلفن های همراه موثر است. اگر پیکسل در یک رنگ خاص متوقف شود به آن پیکسل گیر کرده می گویند.

Retrieved from tappme.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Need Help? Chat with us