کاربران گرامی برای اطلاع از آخرین قیمت لطفا تماس بگیرید

صفحه اصلی / اخبار / با سیستم عامل جدید هواوی آشنا شوید

با سیستم عامل جدید هواوی آشنا شوید

با سیستم عامل جدید هواوی آشنا شوید

شرکت هواوی برای اولین بار از سیستم عامل اختصاصی خود در تلویزیون هوشمند 5G استفاده کرد. در حالی که همه منتظر ورود سیستم عامل اختصاصی کمپانی هواوی به گوشی های هوشمند بودند، این شرکت نشان داد برنامه‌ های گسترده‌ تری برای سیستم عامل خود دارد.

پس از گمانه‌ زنی‌ های فراوان، ریچارد یو یکی از مدیران ارشد هواوی گفت در حال حاضر سیستم عامل اختصاصی هواوی بر روی تلویزیون های هوشمند با نام Smart Screens استفاده خواهند شد و این محصول تا ماه آینده به بازار عرضه می‌ شود. هرچند گوشی‌ های این شرکت بر اساس توافقات اخیر، به استفاده از اندروید لایسنس‌ دار ادامه می‌دهند.

در حالی که که بسیاری از کاربران تصور می‌کردند هواوی قصد دارد سیستم عامل جدید خود را جایگزین اندروید کند، اولین محصولی که با این سیستم عامل راهی بازار می‌شود، یک تلویزیون هوشمند 5G است. هواوی اعلام کرده که کار با اندروید را به عنوان سیستم عامل اصلی گوشی های هوشمند خود ادامه خواهد داد.

شاید از دید اشخاص بیرون از کمپانی HUAWEI، اعلام محدودیت برای لایسنس‌های اندروید گوشی های هواوی عجیب بود؛ ولی این شرکت نشان داد از قبل به فکر این مشکل بوده و از مدت‌ها پیش مدیران هواوی دنبال راهکار جایگزین بودند و برنامه‌های لازم برای شرایط فوق را تنظیم کرده‌اند.

این پشتوانه قوی باعث شد که در آن بازه زمانی حساس، هواوی برنامه‌ای که چند سال در حال توسعه و پیشبردش بود را همگانی و اعلام کند که در حال توسعه سیستم عامل اختصاصی است. پس از بررسی شرایط از سوی ایالات متحده درباره ابعاد مختلف تحریم و توافق دولت‌های چین و آمریکا، از میزان تنش‌ها کاسته شده و محدودیت برای این شرکت چینی در استفاده از اندروید برداشته شد. اما این شرکت از توسعه سیستم عامل اختصاصی برای استفاده در ابزارهای هوشمند خود، منصرف نشده است.

برند جدیدی که شرکت هواوی برای سیستم عامل خود ثبت کرده «هارمونی» نام دارد. این برند بر خلاف آنچه در مورد هانگ منگ یا Ark OS تصور می‌کردیم، اولین میزبان خود را از میان گروه دیگری به جز گوشی های هوشمند انتخاب کرده و به سراغ تلویزیون های هوشمند رفته است که می‌تواند القا کننده پیامی با این مضمون باشد که هواوی برنامه‌های بسیار گسترده‌تری از یک جایگزین برای سیستم عامل موبایل دارد. اما این برنامه چیست و چه زمانی می‌توان به صورت کامل با آن آشنا شد؟

با سیستم عامل جدید هواوی آشنا شوید

هر چند که پاسخ روشن این سوال، فقط با گذر زمان مشخص می‌شود، ولی مصاحبه‌های مدیران ارشد هواوی نکاتی را روشن کرده‌اند که در ادامه آن‌ها را مرور می‌کنیم. اولین نکته جالب توجه این است که هانگ منگ، هارمونی، آرک یا هر نامی که هواوی انتخاب کند، به احتمال زیاد یک سیستم عامل است و طبق توضیحات ثبت شده برای آنها این سیستم عامل قابلیت استفاده بر روی موبایل، انواع کامپیوترها (مانند لپ تاپ)، تجهیزات اینترنت اشیا (IoT) و صد البته تلویزیون هوشمند و تجهیزات خانگی را نیز دارد.

موضوع دوم بهره‌گیری هواوی از مزایای اندروید و در عین حال توسعه سیستم عامل اختصاصی خود است. در همین رابطه یکی از مدیران هواوی در مصاحبه‌ای اعلام کرده که هانگ منگ یا Ark OS جایگزینی برای اندروید نخواهد بود و این شرکت قصد دارد از آن در حوزه‌های دیگر استفاده کند.

در حال حاضر که هواوی مشکلات تحریم را پشت سر گذاشته، قصد دارد مانند گذشته از سیستم عامل اندروید روی گوشی‌های خود استفاده کند و در عین حال با توسعه سیستم عامل رزرو خود و تست عملکرد آن را روی دستگاه‌هایی با حساسیت کمتر، مانند تجهیزات اینترنت اشیا یا تلویزیون های هوشمند، به تدریج و در صورت نیاز، سیستم‌ عامل خود را به دنیای گوشی های هوشمند نیز بیاورد.

شرکت‌های رقیب نیز چند سال پیش سعی کردند با توسعه سیستم عامل‌هایی نظیر تایزن، از آنها برای روز مبادا استفاده کنند. اما در این بین هواوی یک برگ برنده در دست دارد و آن عدم وابستگی زیاد به شرکت‌های دیگر در بخش‌های سخت افزاری است. در واقع هواوی به عنوان یکی از بزرگترین بازیگران صنعت تولید تراشه و تجهیزات مخابراتی دنیا می‌تواند با فراغ بال بیشتری به توسعه سیستم‌عامل اختصاصی خود بپردازد و همچنان کاربران مثل گذشته می‌توانند از اندروید و اکوسیستم جذاب آن روی گوشی های هواوی استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Need Help? Chat with us