کاربران گرامی برای اطلاع از آخرین قیمت لطفا تماس بگیرید

صفحه اصلی / آموزشی / چگونه طول عمر لوازم خانگی را افزایش دهیم؟

چگونه طول عمر لوازم خانگی را افزایش دهیم؟

چگونه طول عمر لوازم خانگی را افزایش دهیم؟

لوازم خانگی از جمله وسایلی در خانه است که به دلایل اقتصادی و حمل و نقل به نسبت سختی که دارد تعویض زیاد آن امکان پذیر نیست. ما در این مقاله از سایت پیشروشاپ به بررسی این نکته می پردازیم که برای طول عمر لوازم خانگی چه کاری را انجام دهیم.

در ابتدا بهتر است و البته لازم که از وسایلی که داریم به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم تا کمتر دچار مشکل شوند و در عین حال کمتر نیاز به تعمیر داشته باشند. چرا که همین تعمیر لوارم خانگی مثل تعمیر ماشین لباسشویی, تعمیر ماشین ظرفشویی, تعمیر یخچال و فریزر و….هزینه  دارد. پس بهتر است نکاتی را رعایت کنیم تا این گونه وسایل کمتر دچار آسیب شوند تا ما هم کمتر مجبور به صرف هزینه باشیم.

پیشنهاد می کنیم قبل از استفاده از هر دستگاه برقی و پیش از وصل کردن آن به برق ،دفترچه راهنمای آن را به طورکامل مطالعه کنید . درست است که ما ایرانی ها خیلی زیاد علاقه ای به خواندن نداریم اما چاره این است . دستگاهی را که یکبار خرید می کنید و می خواهید استفاده کنید و عدم اطلاع از چگونگی کارکرد آن نه تنها ممکن است به خودتان و دستگاه آسیب برساند بلکه ممکن است بسیاری از قابلیت های آن را ندانسته و هرگز از امکانات موجود آن استفاده نکنید. در مطالعه دفترچه راهنمای کالا ، به نحوه اتصال قطعات بهم توجه بیشتری کنید .

چگونه طول عمر لوازم خانگی را افزایش دهیم؟

در بسیاری از کالا ها حداکثر زمان استفاده مشخص شده مثلا معین شده که حداکثر زمان استفاده از مخلوط کن به طور نمونه 1 دقیقه است . این یعنی روشن بودن مداوم بیش از یک دقیقه موجب آسیب به بخش های دستگاه خواهد شد . در این صورت برای استفاده بایستی در بازه های زمانی مشخص به دستگاه استراحت داده و پس از این زمان مجدد می توانید از دستگاه استفاده کنید . این در مورد کالاهایی مثل جاروبرقی و حتی لباسشویی نیز وجود دارد . در صورت نیاز به استفاده مستمر پیشنهاد می کنیم پس از یکبار استفاده از لباسشویی حداقل یکی دو ساعت را به دستگاه استراحت داده و مجددا از آن استفاده کنید.

در استفاده از جاروبرقی پس از جارو کردن یک اتاق، چندین دقیقه آن را خاموش کرده و سپس مکان دیگری را با آن جارو کنید.

پس از گرم کردن غذا در مایکروفر ، برای گرم کردن و استفاده مجدد یکی دو دقیقه صبر کنید.

در بحث افزایش طول عمر لوازم خانگی باید به این توجه کنید که نوسانات برق، یکی دیگر از علل خرابی ها است . افزایش و یا کاهش ناگهانی ولتاژ برق ممکن است بسیار کم اتفاق بیافتد اما وقوع آن ممکن است موجب ایجاد مشکل در ادامه کار دستگاه شود .پیشنهاد می کنیم از دستگاههای محافظ برق برای لوازم برقی که دائما روشن هستند مانند یخچال استفاده کنید. اگرچه راه بهتر و البته پرهزینه تر استفاده از یک ترانس محافظ و اتوماتیک در ورودی برق به منزل می باشد .این ترانس ها نوسانات برق را بطور کل قبل از ورودبه منزل کنترل می کند و تمام لوازم برقی داخل منزل از این حیث بیمه می شود .  ترانس محافظ در صورت افزایش و یا کاهش ناگهانی برق ، جریان برق را قطع کرده و در صورتی که ترانس قابلیت تنظیم اتوماتیک را داشته باشد کاهش و یا افزایش برق را نیز جبران کرده و مثلا زمانیکه برق به 214 ولت می رسد آنرا افزایش داده و به 220 ولت تبدیل می کند . در مصارف خانگی عمدتا از ترانس های 4 تا  10کیلووات استفاده می شود که می توان در زمان خرید این کالا با توجه به میزان برق مصرفی در منزل از فروشنده راهنمایی بگیرید .

از لوازم خانگی نباید در کاربردهای تجاری استفاده نمود (مثلا رستوران ها ، هتل ها ، قنادی هاو …). لوازم خانگی عموما بایستی در داخل منزل استفاده شود و نه در محیط باز نگهداری صحیح و مناسب ، تمیز نمودن دایم نیز از دیگر موارد افزایش عمر دستگاه می باشد . پرشدن بیش از حد کیسه جاروبرقی موجب فشار بیش از حد به موتور دستگاه شده ، صدای آن را افزایش داده و احتمال از کار افتادن آن را به حداکثر می رساند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Need Help? Chat with us