کاربران گرامی برای اطلاع از آخرین قیمت لطفا تماس بگیرید

صفحه اصلی / آموزشی / با نحوه تنظیمات تصویر تلویزیون آشنا شوید

با نحوه تنظیمات تصویر تلویزیون آشنا شوید

با نحوه تنظیمات تصویر تلویزیون آشنا شوید

یکی از موارد مهمی که در زمان خرید تلویزیون برای اکثر مردم اهمیت زیادی دارد کیفیت تصویر تلویزیون است. در تلویزیون های هوشمند این کیفیت تصویر می تواند با تنظیماتی که در شرکت سازنده ی آن تلویزیون در محصول قرار داده شده است بهبود پیدا کند. البته لازم به ذکر است که نحوه ی تنظیم تصویر در تلویزیون های برندهای مختلف متفاوت است. ما در این مقاله از سایت پیشروشاپ به بررسی نحوه تنظیمات تصویر تلویزیون برندهای معروف می پردازیم. پس با ما همراه باشید.

نحوه تنظیمات تصویر تلویزیون سامسونگ

در منوی تنظیمات تصویر حالت Standard استاندارد رو انتخاب کنید و این گزینه خوبی برای تنظیم روشنایی تصویر است . Dynamic contrast کنتراست دینامیک رو خاموش کنید (این روشی برای کاهش جرئیات در بخش های تاریک تر تصویر است) . بعد از آن حرکات اضافی را کاهش بدید (جبران حرکت) و بهتر است که از custem setting تنظیمات سفارشی استفاده کنید و سپس judder لرزش رو به 5 و میزان Blur تاری رو به 8 کاهش بدید و در نهایت colour space فضای رنگی رو روی حالت بومی تنظیم کنید و سپس flesh tone رو روی zero صفر تنظیم کنید .

تنظیمات تصویر تلویزیون ال جی

ابتدا حالت Sandard رو در تنظیمات تصویر انتخاب کنید و dynamic contrast رو خاموش کنید و پس از اون Trumotion (یعنی جبران حرکت) رو از طریق custom mode حالت سفارشی کاهش بدید و سپس De judder رو به  و De blur  رو به 8 تغییر بدید. تلویزیون های ال جی به داشتن رنگ های کم با اهمیت بیشتر (قوی تر) گرایش دارند. بنابراین Dynamic colour رنگ دینامیک رو به مقدار متوسط یا کم برای جبران قرار بدید (شما میتونید colour gamut رو در حد wide گسترده نگه دارید).

نحوه تنظیمات تصویر تلویزیون پاناسونیک

ابتدا در تنظیمات حالت normal رو انتخاب کنید . برای مدل های اصلی و بالا پایان تنظیمات متفاوتی وجود دارد اما این به صراحت ، روشنایی هر دو رو تنظیم میکند .

Dynamic contrast کنتراست دینامیک و adaptive backlight نورپردازی متناسب رو خاموش کنید چونکه این میتونه سطح روشنایی رو به طور ناگهانی تغییر بدهد. و سپس این گزینه intelligent frame creation motion compensation tool (ابزار اندازه گیری حرکت هوشمند ساخت قاب) را به میزان متوسط یا پایین تغییر بدید.

رنگ های موجود در پاناسونیک ممکنه اغلب به صورت بیش از حد زرد به نظر برسد، پس به بخش تنظیمات رنگ پیشرفته (درجه حرارت یا رنگ) برید و میزان رنگ قرمز رو کمی افزایش بدید (فقط یک تغییر کم که باعث میشه رنگ ها بهتر به نظر برسه).

نحوه تنظیمات تصویر تلویزیون سونی

در بحث نحوه تنظیمات تصویر تلویزیون بدانید که سونی دارای منوهای متفاوت و تنظیمات برای تلویزیون های با کیفیت پایه و بالا پایان است اما برای تنظیم روشنایی ، با دقت حالت standard استاندارد رو انتخاب کنید . dynamic contrast کنتراست دینامیک و adaptive backlight نورپردازی متناسب رو خاموش کنید. گزینه motionflow رو روی on قرار بدید جونکه حالت مناسبی برای حرکت روی صفحه نمایش است . رنگ های موجود در تلویزیون سونی میتونه پر جنب و جوش و ظریف به نظر برسد پس live colour رنگ زنده رو روی low قرار بدید. درست مثل پاناسونیک ، هر چیزی میتونه در لحظه اول کمی زرد رنگ به نظر برسد . بنابراین برای جبران ته رنگ قرمز در منوی تنظیمات پیشرفته رنگ ، می تواند جبران بشود.

با نحوه تنظیمات تصویر تلویزیون آشنا شوید

دریافت بهترین تصویر تلویزیون

اگر برند تلویزیون شما سامسونگ، ال جی، سونی یا پاناسونیک نیست پس راهنمایی های کلی برای بهبود تصویر تلویزیون رو نگاه کنید. به تنظیمات پیش فرض هم در مواردی که شما نیاز به برگشتن به حالت قبل دارید ، توجه داشته باشید و این فقط برای مواقعی است که نیاز دارید به حالت قبل برگردید پس برای نحوه تنظیمات تصویر تلویزیون خودتان روش های زیر رو دنبال کنید .

  • سیاه و سفید کردن تصویر : هر حالتی رو که باعث بهبود تصویر میشه خاموش کنید و تنظیمات تصویر رو تا زمانی که یک تصویر سیاه و سفید دریافت میکنید کاهش بدین .
  • تنظیمات روشنایی : در صحنه ای از فیلم که خیلی تاریکه ( مثل The matrix و The darke night) تصویر رو pause کنید، سپس میزان روشنایی رو تا زمانی که شما بتونید جزئیات رو در تاریک ترین مناطق ببینید تغییر بدین .
  • تنظیم کنتراست : حالا یک صفحه روشن پیدا کنید و تنظیمات کنتراست رو تا زمانی که تصویر به اندازه کافی روشن بشه که به راحتی و بدن هیچ ایرادی بتونید همه چیز رو واضح ببینید ، تغییر بدین .
  • پیدا کردن حالت سازگار : تغییر روشنایی و کنتراست رو در یک صحنه تاریک و روشن تا جایی که هر دو حس راحت و واضحی برای چشم داشته باشه البته با وجود جزئیات و سایه ها، ادامه بدین .
  • تنظیم نور پس زمینه : برای تنظیم نور پس زمینه یک صحنه ای رو بیارید که بدون مقدمه شروع میشه مثل یک میدان جنگ .
  • دریافت تن رنگ های درست : تصویر رو روی چهره یک بازیگر از فاصله نزدیک در یک صحنه ایده ال با نور طبیعی زیاد ، پاوس کنید . تنظیمات رنگ رو به عقب برگردانید تا زمانی که تن رنگ های پوست ، عادی به نظر برسه .
  • امتحان تن رنگ های پیش فرض تلویزیون : برخی از تلویزیون های با تن رنگ هایی مثل خنک ، گرم یا خنثی تنظیم شدن . موردی رو که به بهترین نحو برای تلویزیون خاص شما کار میکنه پیدا کنید. امکان داره شما یک مورد خنثی یا معمولی رو پیدا کنید که بهترین گزینه برای تلویزیون شما باشه .
  • دوباره فعال کردن گزینه تغییر پیشرفت های تصویر : حالت های تصویر یا ویژگی های تقویت شده تلویزیون شما که در ابتدا خاموش شدن رو حالا میتونید به عقب برگردونید . برخی تنظیمات ، تحریف ها رو کاهش میده و برخی دیگه حرکات رو هموار میکنه . نکته کلیدی اینه که اون ها رو به تدریج امتحان کنید و دیگه در مورد خاموش کردن اون ها زمانی که نتایج عجیب و غریب رو روی صفحه مشاهده کردین، نگران نباشید .

Retrieved from techhive.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Need Help? Chat with us