کاربران گرامی برای اطلاع از آخرین قیمت لطفا تماس بگیرید

صفحه اصلی / اخبار / درباره نمایشگر هتلی سامسونگ چه می دانید؟

درباره نمایشگر هتلی سامسونگ چه می دانید؟

درباره نمایشگر هتلی سامسونگ چه می دانید؟

گسترش روزافزون محصولات دیجیتالی متصل به اینترنت و پیشرفت فناوری، توقع و سطح انتظارات گردشگران و توریست‌ ها را در مورد خدمات دیجیتال هتل‌ ها و یا اماکن اقامت‌ پذیری همچون بیمارستان‌ ها و مهمانخانه‌ ها بالاتر برده است.

اگر تا چند سال پیش اتصال به اینترنت و وجود یک تلویزیون ال‌ سی‌ دی چند 10 اینچی نشانه‌ ای از بزرگی و شأن یک هتل بود و سطح بالای یک هتل را نشان می‌ داد، امروزه با ظهور مقوله‌ ای مانند اینترنت اشیا و محصولات مرتبط با آن دیگر نمی‌ توان انتظارات متنوع و به حق گردشگران دهکده جهانی را به آسانی برآورده کرد.

به همین دلیل بسیاری امروزه بزرگ‌ ترین چالش مدیران و صاحبان هتل‌ها را به‌ روزرسانی سیستم‌ های دیجیتالی و فناوری این مراکز می‌ دانند، مساله‌ ای که به راحتی و با استفاده از پلتفرم‌ ها و نمایشگرهای حرفه‌ای و جدید حل می‌ شود. نمایشگر هتلی سامسونگ که در زمره نمایشگرهای حرفه‌ ای و تجاری این شرکت قرار دارند، راهکار‌های متعددی پیش ‌روی مدیران و صاحبان هتل‌ ها می‌ گذارند.

با استفاده از این نمایشگر هتلی سامسونگ ضمن تطابق با تغییر و تحولات روز جهان و پاسخگویی به تمامی نیازهای مشتریان دیگر هزینه‌ای بابت نگهداری، کنترل و تعمیر تلویزیون‌های معمولی روی دست مدیران هتل‌ها باقی نمی‌ماند.

این‌ گونه خاص از نمایشگرهای حرفه‌ای، که سامسونگ نام نمایشگرهای هتلی (Hospitality) را برای آنها برگزیده است، با حذف هزینه‌ خرید ابزارهای جانبی تلویزیون‌ها مانند ست‌ تاپ‌ باکس‌ ها، دردسر بزرگ صاحبان هتل‌ها را بابت کابل‌کشی‌های گسترده در میان اتاق‌ها از بین برده‌اند، به طوری که با اتصال به یک شبکه اینترنتی می‌توان تا صد دستگاه از این نمایشگرها را کنترل و مدیریت کرد.

درباره نمایشگر هتلی سامسونگ چه می دانید؟

علاوه بر این نمایشگرهای هتلی با امکان بهره گیری و تلفیق در راهکارهای پیشرفته هتلی، از طریق اتصال به اینترنت و هماهنگی با موبایل‌ها و تبلت‌های گردشگران امکان رزرو اینترنتی خدمات هتل و همچنین کنترل نور و دمای اتاق را به گردشگران می‌دهد.

هتلی را تصور کنید که مسافران پس از رزرو آنلاین اتاق خود با استفاده از گوشی هوشمند و بدون نیاز به کلید یا کارت وارد اتاق می‌شوند. در اولین حضور مسافران در اتاق، یک پیغام خوشامدگویی از طرف هتل روی تلویزیون ظاهر می‌شود، اندکی بعد مسافر با استفاده از پنل‌های ۴۰ تا ۶۰ اینچی نمایشگرهای هتلی شبکه‌های اجتماعی خود را بررسی می‌کند؛ تماشای تلویزیون‌ اینترنتی یکی دیگر از گزینه‌های پیش ‌روی کاربر است. با این وجود او به شهر شما آمده تا از مراکز دیدنی آنجا دیدن کند، به همین دلیل برای آشنایی بیشتر با این مکان‌ها، ویدئویی از نقاط تاریخی شهر برای او پخش می‌شود. پس از آن با ارسال منوی غذاها به نمایشگر و انتخاب یکی از آنها گردشگر شام خود را رزرو می‌کند. در همین حین با استفاده از راهکارهای اینترنت اشیای این دستگاه‌ها، کنترل دما و روشنایی اتاق را به شکل مورد نظر خود تنظیم می‌کند.

تمامی این موقعیت‌ها نه به آینده‌ای دوردست که به جهان امروز ما تعلق دارد. دنیایی که پیش ‌روی ماست و به زودی نوع جدیدی از خدمات توریسم و گردشگری به جهان عرضه می‌شود تا هدف نهایی این مراکز را که سفر راحت و آسوده گردشگران است، محقق کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Need Help? Chat with us