کاربران گرامی برای اطلاع از آخرین قیمت لطفا تماس بگیرید

صفحه اصلی / آموزشی / با مشکلات رایج در تلویزیون ال جی آشنا شوید

با مشکلات رایج در تلویزیون ال جی آشنا شوید

با مشکلات رایج در تلویزیون ال جی آشنا شوید

گاهی اوقات ممکن است مشکلاتی را در تلویزیون ال جی خود مشاهده کنید. در این مقاله از سایت پیشروشاپ قصد داریم لیستی از رایج‌ ترین مشکلات رایج در تلویزیون ال جی  و راه حل‌های آن را برای شما بیان کنیم.

قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون ال جی

قطع شدن تصویر یکی از مشکلات رایج در تلویزیون ال جی است می‌تواند دلایل زیادی داشته باشد. اگر علامت‌ ها و یا پیغام بدون سیگنال را روی صفحه تلویزیون مشاهده کردید، این حالت نشان دهنده این است که تلویزیون ال جی شما سالم است و امکان دارد به هر دلیلی تلویزیون شما سیگنال‌ها را دریافت نمی‌کند.

اگر احساس کردید که تلویزیون ال جی شما مشکل پیدا کرده و تصویر قطع شده است، این می‌تواند بخاطر مشکل منبع نور و یا پنل باشد. بعضی اوقات نیز اگر برد مشکل پیدا کند این ایرادات به وجود می‌آید. در این زمان است که باید جهت تعمیر تلویزیون ال جی، آن را به کارشناس متخصص آن بسپارید.

روشن نشدن تلویزیون ال جی

اگر تلویزیون ال جی شما روشن نمی‌شود، یکی از پیشنهادات ما به شما این است که برای امتحان سلامت دستگاه، تلویزیون را به صورت مستقیم به پریز برق بزنید، شاید ایراد از محافظ برق تلویزیون شما باشد. اگر این روش را امتحان کردید و تلویزیون شما روشن نشد، ممکن است که دستگاه‌های جانبی تلویزیونتان باعث نویز و اختلال در تلویزیون ال جی شما شده باشد که باید آن‌ها را جدا کنید.

ممکن است کلید پاور کنترل تلویزیون ایراد پیدا کرده باشد و فرمان صحیح به تلویزیون ارسال نکند. اگر این موارد را چک کردید و تلویزیون روشن نشد، توصیه می­کنیم برای تعمیر تلویزیون ال جی توسط تکنسین حرفه‌ای آن اقدام کنید، تا مشکل تلویزیون شما سریع‌تر برطرف شود.

تلویزیون صدا ندارد

برای بطرف کردن این مشکل اولین کار این است که با ورودی‌ های دیگر چک کنید که تلویزیون ال جی شما صدا دارد یا نه؟  دومین اقدام، حتما در منوی صدای تلویزیون ال جی خود، خروجی‌های صدا را بر روی حالت بلندگوی تلویزیون بگذارید. در مرحله‌ی بعدی صدای تلویزیون را چک کنید که mute نشده باشد. اگر احساس می‌کنید که صدای تلویزیون کم شده است یا صدای تلویزیون ضعیف است، وارد منوی صدا شوید، حالت صدا را روی استاندارد قرار دهید، یعنی (بهترین حالت صدا) تا مجددا صدای تلویزیون را چک کنید. البته دقت داشته باشید که گاهی کیفیت پایین صدای شبکه‌ها، باعث می‌شود که صدای تلویزیون ضعیف به گوش برسد.

هنگ کردن تلویزیون ال جی

اگر تلویزیون ال جی شما روشن شده ولی هنگ کرده و هیچ عملکردی ندارید، نیاز است فوت و فن حل ایراد آن را بدانید. اگر دستگاه جانبی به تلویزیون وصل کرده‌اید آن‌ ها را جدا کنید، چون اگر باعث نویز و اختلال در تلویزیون ال جی شما شده باشد، بتوانید منبع آن را پیدا کنید. اما روش بهتر آن این است که با کلیدهای پنل تلویزیون عملکرد را بررسی کنید چون شاید کنترل، سیگنال اشتباه به تلویزیون ارسال می‌کند و ایراد از کنترل باشد. اگر این موارد را بررسی کردید و مشکل برطرف نشد در این حالت تلویزیون شما نیاز به تعمیر دارد و باید به متخصصان این حرفه مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Need Help? Chat with us