کاربران گرامی برای اطلاع از آخرین قیمت لطفا تماس بگیرید

صفحه اصلی / آموزشی / چگونه نمایشگر تلویزیون را تمیز کنیم؟

چگونه نمایشگر تلویزیون را تمیز کنیم؟

چگونه نمایشگر تلویزیون را تمیز کنیم؟

گرد و غبار و یا لکه‌ هایی که روی نمایشگر کامپیوتر یا تلویزیون نقش می‌ بندند، علاوه بر آلودگی‌ های فراوان که با خود به همراه دارند، ظاهر نامناسبی به صفحه‌ نمایش می‌ دهند. برای برطرف‌ کردن این مشکل، باید همیشه آن‌ ها را تمیز کنید. برای تمیزی نمایشگر تلویزیون این لکه‌ ها نباید از هر نوع پارچه و مواد شوینده‌ای استفاده شود؛ زیرا باعث آسیب‌ زدن به صفحه‌ نمایش می‌شود. برای آشنایی بیشتر با مواد مورد استفاده و نحوه استفاده ار آن‌ها برای پاک‌کردن لکه‌ها از مانیتور کامپیوتر یا تلویزیون با پیشروشاپ همراه باشید.

چگونه نمایشگر تلویزیون را تمیز کنیم؟

در تمیزی نمایشگر تلویزیون چه کارهایی را انجام ندهیم:

  • از اسپری های آئروسل، حلال یا مواد ساینده استفاده نکنید.
  • از هرچیزی به غیر از آب گرم استفاده نکنید.
  • از هیچ نوع مایعی برای تمیز‌کردن سطوح استفاده نکنید.
  • از پاشیدن هر نوع مایعی به صورت مستقیم به سمت صفحه‌نمایش خودداری کنید.
  • از پارچه سخت برای تمیز‌کردن استفاده نکنید.
  • برای تمیز‌کردن لکه‌های برجسته، از ناخن یا جسم نوک‌تیز دیگری استفاده نکنید.

در تمیزی نمایشگر تلویزیون چه کارهایی را انجام دهیم:

طبق تمام توصیه‌ های ذکر شده توسط تولید‌کنندگان مانیتور‌ و تلویزیون‌ و همچنین تجربه‌های که با آزمون و خطا به دست آمده، موارد زیر را در تمیزی نمایشگر تلویزیون به شما توصیه می کنیم.

  • از یک پارچه خشک، نرم، بدون پرز و ترجیحاً یک پارچه میکرو فیبر مخصوص تمیز‌کردن که احتمالاً در کنار مانیتور با تلویزیون‌تان در هنگام خرید همراه بوده است، استفاده نمایید.
  • در صورت نیاز از محلول آب و صابون رقیق استفاده کنید.
  • در ابتدا سعی کنید صفحه‌نمایش را با یک پارچه خشک و بدون پرز، تمیز کنید. اگر نتوانستید پارچه مناسب برای تمیز‌کردن صفحه‌نمایش را پیدا کنید، به هیچ وجه از پارچه معمولی استفاده نکنید.بهترین کار این است که به دنبال پارچه مخصوص لپ‌تاپ یا دیگر گجت‌هایتان باشید؛ زیرا پارچه‌های معمولی می‌توانند به صفحه‌نمایش صدمه وارد کنند.
  • اگر هنوز موفق به تمیز‌کردن لکه‌های روی صفحه‌نمایش نشدید، 2 پارچه انتخاب کنید و آنها را به محلول رقیق مایع ظرفشویی و آب گرم آغشته کنید.پس از اینکه با پارچه خشک، صفحه‌نمایش را از هر نوع گرد‌و‌خاک پاک کردید، پارچه دیگر را با محلول مایع ظرفشویی آغشته کنید، آن را فشار دهید و به آرامی صفحه‌نمایش را با آن پاک کنید. سپس، پارچه آغشته شده به صابون‌تان را با آب تمیز کنید، محکم آن را فشار دهید و سپس با کمک آن صفحه‌نمایش را برای از میان‌بردن هر‌گونه صابون باقی مانده، تمیز نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Need Help? Chat with us