کاربران گرامی برای اطلاع از آخرین قیمت لطفا تماس بگیرید

صفحه اصلی / اخبار / با فناوری هوش مصنوعی در تلویزیون های ال جی آشنا شوید

با فناوری هوش مصنوعی در تلویزیون های ال جی آشنا شوید

با فناوری هوش مصنوعی در تلویزیون های ال جی آشنا شوید

در اکثر شبکه های اجتماعی، سایت‌ها، گجت‌ ها و البته شرکت‌ های بزرگ فناوری هوش مصنوعی نقش بازی کرده و کارها را بسیار راحت‌تر از چیزی که تصور کنید انجام می‌دهد. شاید تا چند سال گذشته هوش مصنوعی متعلق به کسب کارهای بزرگ بود و اثری از آن در خانه ما پیدا نمی‌شد. ولی اکنون بسیار قابل دسترس‌تر از گذشته شده و می‌توانید با خرید محصولات سال 2019 و یا حتی 2018 از آن در منزل خود استفاده کنید. ذهنتان جای دور نرود. فکر نکنید قرار است دستگاهی عجیب وارد منزل کنید. هوش مصنوعی کاملا با همان وسایل همیشگی خانه‌های ما یکی شده و راحتی را به منزلمان آورده است. مثلا همین تلویزیون را در نظر بگیرید. تلویزیون های جدید ال جی با بهره‌گیری از هوش مصنوعی در تلویزیون می‌توانند شما را به آینده تماشای تلویزیون ببرند. ولی چگونه؟

در تلویزیون های جدید ال جی هوش مصنوعی به کمک دستیارهای صوتی سعی می‌کند نیاز شما را تشخیص داده و بسیاری از دستورهای شما را بدون حتی تکان دادن یک انگشت انجام دهد. بعد از معرفی دستیار گوگل در تلویزیون های 2018 ال جی مجهز به هوش مصنوعی، ال جی با پشتیبانی از الکسا در تلویزیون‌های 2019 خود انتخاب‌ها و گزینه‌های بیشتری به این تلویزیون‌ها افزوده است. کاربران با استفاده از برنامه کاربردی الکسا در تلویزیون های سازگار ال جی می‌توانند از تلویزیون سوال بپرسند، لوازم خانگی هوشمند را کنترل کنند و بیش از 90 هزار مهارت الکسا و خیلی امکانات دیگر را در اختیار داشته باشند؛ همه این کارها بدون نیاز به دستگاه جانبی و جداگانه میسر می‌شود. تلویزیون های 2019 ال جی می‌توانند صدها فرمان صوتی و درخواست‌های پیچیده‌تر از قبل را به لطف وجود فناوری پیشرفته‌تر تشخیص صدای مکالمه در هوش مصنوعی ThinQ AI ال جی بفهمند.

با استفاده از دستگاه‌های دارای آمازون الکسا، کاربران می‌توانند به قابلیت‌های مختلفی مثل کنترل صدا، اجرای برنامه، متوقف کردن، شروع کردن و جلو زدن برنامه، دسترسی داشته باشند و در عین حال کانال‌ مدنظرشان را انتخاب کرده و به جستجوی محتوای مورد نظر خود بپردازند.

با فناوری هوش مصنوعی در تلویزیون های ال جی آشنا شوید

کاربران می‌توانند قابلیت‌های پیشرفته صوتی مبتنی بر هوش مصنوعی را به وسیله ویژگی‌های منحصربه‌فرد الکسای آمازون روی تلویزیون‌های دارای هوش مصنوعی ال جی تجربه کنند. به عنوان مثال شما می‌توانید به انگلیسی بگویید «الکسا، صدای تلویزیون در هال را زیاد کن» و یا «الکسا کانال تلویزیون را به کانال شبکه National Geography تغییر بده». همچنین می‌توانید برنامه خاصی را روی تلویزیون اجرا کنید. مثلا بگویید «الکسا از ال جی بخواه تا یوتیوب را روی تلویزیون داخل اتاق خواب اجرا کند». این کار بدون نیاز به صحبت کردن از طریق ریموت کنترل جادویی ال جی (Magic Control) قابل اجرا است.

به علاوه تلویزیون های OLED و مدل‌های منتخب از NanoCell ال جی از AirPlay 2 و HomeKit اپل برای پخش آسان محتوای صوتی و تصویری آنلاین و اتصال به لوازم خانگی هوشمند اپل پشتیبانی کنند. پشتیبانی از فناوری AirPlay 2 اپل در تلویزیون های ال جی به کاربران امکان می‌دهد تا بدون هیچ زحمتی فیلم، موسیقی و عکس را از طریق برنامه کاربردی تلویزیون اپل به صورت مستقیم در تلویزیون هوشمند ال جی پخش کنند. فناوری HomeKit اپل نیز پشتیبانی می‌شود و مشتریان می‌توانند تجربه مشاهده خود را با کمک Home app و Siri به راحتی کنترل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Need Help? Chat with us