کاربران گرامی برای اطلاع از آخرین قیمت لطفا تماس بگیرید

صفحه اصلی / آموزشی / کانوکشن در مایکروویو چیست؟

کانوکشن در مایکروویو چیست؟

کانوکشن در مایکروویو چیست؟

اگر به دنبال خرید مایکروویو هستید مطمئنا به ویژگی کانوکشن برخورده اید، ما در این مقاله از سایت فروشگاهی پیشروشاپ قصد داریم به فناوری کانوکشن بپردازیم.

کانوکشن چیست؟

سرمای زمستان را تصور کنید در این شرایط ما سرما را بیشتر احساس می کنیم نسبت به روزی که دما یکسان است و بادی نمی وزد. این مثال مشابه پخت و پز با فن کانوکشن است. در فر با ویژگی convection حرارت بیشتر شده و همچنین گرما در تمام نقاط فر به طور یکنواخت پخش می‌شود.

در استفاده از فر بدون کانوکشن، گرما از دیواره‌ های فر به مواد غذایی منتقل می‌شود که در این حالت حرارت در نقاط مختلف فر متفاوت است و ممکن است در یک نقطه حرارت بیشتر از نقاط دیگر باشد در نتیجه موادغذایی هم به‌طور یکنواخت نمی‌پزند که تکنولوژی کانوکشن این مشکل را برطرف کرده و باعث می‌شود که در زمان استفاده از فر گرما به‌طور یکسان در محفظه فر پخش شود.

دما در فر کانوکشن به سرعت و به‌طور یکنواخت بالا می‌رود. درجه حرارتی که در دستورهای پخت وجود دارد برای فرهای معمولی است و برای پخت مواد غذایی در فرهای کانوکشن درجه حرارت را باید ۲۵ درجه سانتی‌گراد کاهش دهید و برای غذاهایی که زمان پخت طولانی‌تری دارند بهتر است دما را ۲۵ تا ۳۰ درجه سانتی‌گراد کم کنید.

از ظروف بدون دیواره یا با دیواره کوتاه مانند سینی فر استفاده کنید تا مطمئن شوید هوا در جریان است. در پخت غذا با فر کانوکشن بهتر است قبل از پایان پخت غذا را چک کنید.

توصیه می‌شود در هنگام پخت گوشت روی آن را با فویل نپوشانید. در فر کانوکشن سطح غذا سریع برشته می‌شود اما این به آن معنا نیست که غذای شما پخته باشد پس بهتر است از دماسنج آشپزخانه استفاده کنید و یا غذا را تست کنید.

 

کانوکشن در مایکروویو چیست؟

 

کانوکشن چه مزیتی دارد؟

۱-پخت مواد غذایی سریع می شود. از آنجایی که هوای گرم علاوه بر اطراف به طور مستقیم روی مواد غذایی اثر میگذارد، پخت و پز را حدود ۲۵ درصد تسریع می بخشد.

۲-پخت یکسان. در فرهای معمولی هوای گرم در قسمت های مخلف متفاوت است اما در فر با فن کانوکشن به دلیل چرخش هوای گرم حرارت در محفظه فر یکسان بوده در نتیجه پخت مواد غذایی نیز یکسان صورت می گیرد.

۳-مواد غذایی بهتر برشته می شوند. در فرهای معمولی رطوبت مواد غذایی نمی تواند خارج شود بنابراین هوای فر مرطوب شده و برشته شدن مواد غذای اغلب یا زمان زیادی می برد یا به خوبی انجام نمی گیرد.

۴-صرفه جویی در مصرف انرژی. در فر با قابلیت کانوکشن مواد غذایی سریع تر و با دمای پایین تری آماده می شوند. در نتیجه انرژی کمتری نسبت به فرهای معمولی مصرف می شود.

نتیجه گیری

همانطور که در این مقاله خواندید ویژگی کانوکشن یک فناوری خوب و کاربردی در مایکروویو به شمار می رود. اگر در زمان خرید مایکروویو اطلاعات کامل تری از این وسیله ی ریز خانگی داشته باشید می توانید خرید بهتری انجام بدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Need Help? Chat with us