کاربران گرامی برای اطلاع از آخرین قیمت لطفا تماس بگیرید

صفحه اصلی / آموزشی / چگونه کفه ی اتو رو تمیز کنیم؟

چگونه کفه ی اتو رو تمیز کنیم؟

چگونه کفه ی اتو رو تمیز کنیم؟

اگر از آن دسته از افرادی باشید که از اتو بیشتر استفاده می کنید مطمئنا با کثیفی کفه زیر اتو مواجه شده اید. در این مقاله از سایت فروشگاهی پیشروشاپ به این بحث می پردازیم که چگونه بتوانیم کف اتو را به خوبی تمیز کنیم. پس با ما همراه باشید.

شما می توانید اگر روی کف اطو بخار و پرسی، لکه‌های سوختگی ایجاد شده است، کافی است تکه‌ای پارچه را به محلول آب گرم و مواد شوینده یا الکل صنعتی آغشته کنید و به کف اتو بکشید. همچنین محلول سرکه و نمک نیز کمک کننده خواهد بود. اگر می‌خواهید لباس‌هایتان هنگام اتوکشی براق نشود یا آثار سوختگی روی آن‌ها باقی نماند، کافی است هنگام اتوکشی، به اصول آن توجه کنید.

روی میز اتو روکش بکشید

اگر قصد خرید میز اتو دارید، بهتر است میزی را خریداری کنید که قابلیت تنظیم ارتفاع داشته باشد، چراکه با تنظیم ارتفاع میز متناسب با قدتان از خستگی‌های حاصل از اتوکشی جلوگیری خواهید شد. برای افزایش عمر میز اتو، روی آن را روکش بکشید تا در صورت سوختگی یا تغییر رنگ، آسیبی به میز اتو وارد نشود. اگر در منزل میز اتو ندارید از سطوح صاف و نرم استفاده کنید چرا که اتوکشی روی این سطوح راحت تر انجام می‌شود.

بعضی از پارچه ‌های با رنگ تیره، هنگام اتوکشی برق می ‌افتد و ظاهری نامناسب پیدا می ‌کند. برای جلوگیری از این حالت، یک پارچه رنگ روشن روی لباس تیره‌تان قرار دهید و سپس به اتوکشی اقدام کنید. از این روش می‌توانید برای اتوکشی پارچه‌های حساس و ظریفی مثل حریر هم استفاده کنید.

 

چگونه کفه ی اتو رو تمیز کنیم؟

 

برای تمیز کردن محفظه آب اتوی بخار، محلولی از آب و سرکه سفید تهیه کنید و درون آن بریزید. توجه داشته باشید که مقدار سرکه و آب باید به یک نسبت باشد. بعد از چند دقیقه محلول را خارج و در نهایت مخزن را آبکشی کنید. سپس مقداری خمیر دندان را روی یک تکه پنبه قرار دهید و روی کف اتو بمالید. چند دقیقه صبر کنید تا خمیر دندان خشک شود سپس آن را با یک پارچه نمدار پاک کنید. اگر اتوی شما از نوع بخار است دقت کنید خمیر دندان وارد سوراخ‌های مخصوص خروج بخار نشود.

چگونه لکه سوختگی را از کف اتو پاک کنیم؟

اگر روی کف اتو، لکه‌های سوختگی ایجاد شده، کافی است تکه‌ای پارچه را به محلول آب گرم و مواد شوینده یا الکل صنعتی آغشته کنید و به کف اتو بکشید. هم چنین محلول سرکه و نمک نیز کمک کننده خواهد بود. پس از پایان کار به طور حتم آب درون اتو را خارج کنید. اگر اتوی شما دکمه مخصوص خروج بخار دارد آن را آن قدر فشار دهید تا آب درون اتو به طور کامل تخلیه شود. با این حال سعی کنید برای اتوی بخار، همیشه از آب مقطر استفاده کنید چرا که استفاده از آب معمولی، باعث گرفتگی منافذ آن می‌شود.

جمع بندی

امیدوارم با خواندن این مقاله بتوانید از این به بعد به خوبی کف زیر اتو را نظافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Need Help? Chat with us