کاربران گرامی برای اطلاع از آخرین قیمت لطفا تماس بگیرید

صفحه اصلی / آموزشی / چگونه ماشین لباسشویی را جرم گیری کنیم؟

چگونه ماشین لباسشویی را جرم گیری کنیم؟

چگونه ماشین لباسشویی را جرم گیری کنیم؟

درست است که ماشین لباسشویی خود باعث تمیز شدن لباس ها می شود، ولی مانند هر وسیله ی دیگری احتیاج به تمیزی و جرم گیری دارد. در صورت عدم جرم گیری به تدریج داخل دیگ و لوله های ماشین لباسشویی پر از کپک و باکتری می شود و بوی نامطبوعی می گیرد. ما در این مقاله از سایت فروشگاهی پیشروشاپ به شما نکات ساده ای درباره جرم گیری لباسشویی بیان می کنیم.

نکات ساده قبل از شستن لباس ها

1- بعد از هر شستشو درون لاستیک درب لباسشویی مقداری آب جمع می‌شود و میدانیم که محیط مرطوب محیطی مناسب برای رشد باکتری‌ها می‌باشد پس بعد از هر شستشو لاستیک را با یک حوصله کاملا خشک کنید و درب ماشین لباسشویی را باز بگذارید تا رطوبتی باقی نماند.

2- شستن لباس با دمای پایین جرم ها را از بین نمیبرد شما باید حداقل یک بار در ماه لباس ها را با دمای بالای 90 درصد بشویید تا جرم ها و باکتری ها از بین بروند.

3- مقدار مواد شوینده را بر اساس مقدار لباس ها و کثیفی آن‌ها استفاده کنید زیرا استفاده از حجم زیاد مواد شوینده باعث ایجاد کپک می‌شود.

 

چگونه ماشین لباسشویی را جرم گیری کنیم؟

 

چگونه ماشین لباسشویی را جرم گیری کنیم؟

استفاده از سرکه و جوش شیرین

خیلی راحت با موادی که در دسترس است میتوان ماشین لباسشویی را ضد عفونی کرد. سرکه چون یک ماده‌ی اسیدی است می‌تواند کپک ها را از بین ببرد اما چون قدرت بالایی ندارد برای لباسشویی های خیلی کثیف توصیه نمی‌شود. برای از بین بردن بوی بد هم می‌توانید از جوش شیرین استفاده کنید. نحوه‌ی استفاده از این ترکیب به این صورت می‌باشد که که ماشین لباسشویی را روی شستشو با زمان طولانی و با درجه حرارت بالای 90 درجه تنظیم می‌کنید. ½ پیمانه جوش شیرین را در جایگاه پودر ریخته و 1 لیتر سرکه را داخل محفظه‌ی لباسشویی ریخته و درب را ببندید و ماشین را روشن کنید.

استفاده از اسید سیتریک

اسید سیتریک خیلی قوی تر سرکه می‌باشد و اگر لباسشویی شما دارای مقدار زیادی کپک می‌باشد این روش توصیه می‌شود. و در کنار آن می‌توانید از جوش شیرین هم برای از بین بردن بوی بد استفاده کنید. . نحوه‌ی استفاده از این ترکیب به این صورت می‌باشد که که ماشین لباسشویی را روی شستشو با زمان طولانی و با درجه حرارت بالای 90 درجه تنظیم می‌کنید.

نحوه‌ی استفاده از این ترکیب به این صورت می‌باشد که که ماشین لباسشویی را روی شستشو با زمان طولانی و با درجه حرارت بالای 90 درجه تنظیم می‌کنید. ½ پیمانه جوش شیرین را در و 1 پیمانه اسید سیتریک را داخل محفظه‌ی لباسشویی ریخته و درب را ببندید و ماشین را روشن کنید.

جمع بندی

رعایت نکات ساده ی بالا هم باعث جرم گیری لباسشویی و از بین بردن بوی بد ماشین لباسشویی می شود و هم در دراز مدت عمر آن دستگاه را بالا می برد. پس موارد فوق را رعایت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Need Help? Chat with us