کاربران گرامی برای اطلاع از آخرین قیمت لطفا تماس بگیرید

صفحه اصلی / آموزشی / چگونه طول عمر یخچال و فریزر خود را بالا ببریم؟

چگونه طول عمر یخچال و فریزر خود را بالا ببریم؟

چگونه طول عمر یخچال و فریزر خود را بالا ببریم؟

یکی از دستگاه هایی که در هر خانه ای وجود دارد و 24 ساعته کار می کند یخچال و فریزر است. این وسیله امروزه با قیمت های بالایی به فروش می رسد پس لازم است در نگهداری این وسیله نهایت سعی خود را بکنیم. ما در این مقاله از سایت فروشگاهی پیشروشاپ نکاتی را بیان می کنیم تا طول عمر یخچال و فریزر خود را بالا ببریم. پس با ما همراه باشید.

نکات لازم در نگهداری یخچال و فریزر

تمیز کردن شبکه‌های پشت یخچال:

کار شبکه های پشت یخچال خنک کردن کمپرسور آن می‌باشد و به همین دلیل عمر موتور یخچال را افزایش میدهد. حال اگر روی این شبکه های فلزی و لوله ها را گرد و غبار بگیرد عمل خنک کردن موتور به درستی انجام نمی‌شود و باعث داغ شدن موتور و در نهایت سوختن آن می‌شود. هر چقدر عمل خنک کردن موتور به درستی انجام شود طول عمر آن هم افزایش می‌یابد. برای تمیز کردن این شبکه‌ها می‌توانید ماهی یک بار با استفاده از جارو برقی و یک دستمال مرطوب گرد و غبار روی آن را از بین ببرید.

گذاشتن درب مواد غذایی در یخچال:

زمانی که مواد غذایی را با یک پوشش مناسب داخل یخچال قرار می‌دهید، رطوبت مواد غذایی تا حد زیادی حفظ می‌شود و چون برای محیط مرطوب موتور یخچال انرژی بیشتری برای خنک کردن مصرف می‌کند، این کار باعث می‌شود تا فشار زیادی به موتور وارد نشود و طول عمر آن بیشتر شود همچنین در دراز مدت باعث کاهش هزینه ها نیز می‌شود.

درب یخچال را زیاد باز و بسته نکنید:

طبیعی است که در طول روز ممکن باشد بارها نیاز شود تا درب یخچال را باز و بسته کنید اما هرچه این دفعات بیشتر شود و درب یخچال بیشتر باز بماند گرمای محیط وارد یخچال شده و سرمای آن خارج می‌شود. و در این حالت موتور باید فشار بیشتری به خودش وارد کند تا سرمای از دست رفته را جبران کند. برای جلوگیری از این کار قبل از باز کردن درب یخچال خوب فکر کنید به چه چیزهایی نیاز دارید تا دوباره لازم نباشد درب یخچال را باز کنید. و سرعت عمل خود را هنگام برداشتن مواد غذایی بالا ببرید تا اتلاف سرمای داخل یخچال جلوگیری شود.

 

چگونه طول عمر یخچال و فریزر خود را بالا ببریم؟

دمای مناسب برای یخچال و فریزر:

۳۷ دمای یخچال باید بین تا ۴۰ درجه فارنهایت (۲.۷ تا ۴.۴ درجه سانتی گراد بالای صفر) و فریزر در ۵ درجه فارنهایت (منفی ۱۵ درجه سانتی گراد) نگهداری شود. اگر دمای یخچالتان بیش از حد بالا باشد مواد غذایی داخل آن فاسد می‌شود و اگر دمای آن بیش از حد سرد باشد باعث خراب شدن مواد غذایی می‌شود. اگر یخچال شما دماسنج داخلی ندارد می‌توانید با استفاده از یک دما سنج دمای آن را متوجه بشید به این صورت که دما سنج را داخل یک لیوان آب قرار می‌دهید و اجازه می‌دهید 24 ساعت در یخچال بماند سپس دمای آن را مشاهده کنید.

از قرار دادن ظروف داغ داخل یخچال خودداری کنید:

اگر شما ظروف داغ را بدون خنک شدن درون یخچال قرار دهید گرمای آن در یخچال پخش شده و باعث بالا رفتن دمای آن می‌شود و در این حالت موتور برای خنک کردن دوباره به کار می افتد و به کمپرسور یخچال فشار زیادی وارد می‌شود. برای جلوگیری از این وضعیت ابتدا از خنک شدن ماده ی غذایی اطمینان حاصل کنید سپس آن را درون یخچال قرار دهید.

یخ ساز را خاموش کنید:

اگر در فصلی هستید که نیازی به یخ ندارید یخ ساز را خاموش کنید. زیرا یخ ساز یکی از عواملی است که باعث بالا رفتن مصرف برق و همچنین بالا رفتن کارکرد موتور می‌شود که عمر مفید موتور را کاهش می‌دهد.

دور نگهداشتن یخچال از گرما:

میدانید که هر چه اطراف یخچال گرم تر باشد متور برای خنک کردن آن باید بیشتر کار کند. که این باعث می‌شود کارکرد موتور بیشتر شود و هزینه ها افزایش یابد. برای جلوگیری از این امر یخچال یا فریزر را کنار گاز یا کنار پنجره ای که نور مستقیم خورشید را به داخل هدایت می‌کند قرار ندهید.

اطمینان از بسته شدن کامل درب یخچال:

مطمئن شوید که لاستیک‌ های دور درب یخچال کاملا سالم باشند که درب یخچال به طور کامل بسته می‌شود. زیرا اگر مشکلی در آن وجود داشته باشد هوای خنک داخل یخچال بیرون آمده و هوای گرم وارد می‌شود و برای جبران این عمل موتور باید دائما در حال کار باید باشد تا یخچال خنک شود و این کار باعث بالا رفتن کارکرد موتور می‌شود و ممکن است پس از گذشت مدتی موتور بسوزد.

جمع بندی

نکاتی که در بالا به آنها اشاره شد مواردی ساده اما کاربردی بودند که باعث افزایش طول عمر یخچال و فریزر می شود. سعی کنید در هنگام خرید یخچال و فریزرهای با موتور اینورتر را خریداری کنید. این موتورها هم مصرف برق پایینی دارند و هم عمر بیشتری می کنند.

شما می توانید با انواع مختلفی از یخچال فریزرها در فروشگاه پیشروشاپ آشنا شوید و اقدام به خرید کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Need Help? Chat with us