کاربران گرامی برای اطلاع از آخرین قیمت لطفا تماس بگیرید

صفحه اصلی / آموزشی / فرق بین مایکروفرر، مایکروویو و سولارادام در چیست؟

فرق بین مایکروفرر، مایکروویو و سولارادام در چیست؟

فرق بین مایکروفرر ، مایکروویو و سولارادام در چیست؟

مایکروفر یکی از دستگاه هایی است که کاربر زیادی در خانه دارد. سه مدل از انواع مایکروفر عبارت اند از: مایکروفر، مایکروویو و سولاردوم میباشد که بیشترین استفاده را در بین مردم دارد.

حال این سوال پیش می آید که هر کدام از این وسایل چه کاربرد دارد؟ با این مقاله از سایت فروشگاهی پیشروشاپ همراه باشید تا به بررسی ویژگی هر کدام از دستگاه ها بپردازیم.

مایکروویو (Microwave)

فرق بین مایکروفرر ، مایکروویو و سولارادام در چیست؟

در داخل این دستگاه یک سیستم مغناطیسی به نام مگنترون تعبیه شده است که دقیقا شامل یک سری آهنربا بوده و وظیفه ی آنها ایجاد یک میدان مغناطیسی با فرکانس بالا میباشد تا غذا را برای شما گرم کند.

از خود میپرسید چگونه این عمل رخ میدهد؟ فرکانس تولیدی این میدان مغناطیسی برابر با چیزی حدود 2450 مگاهرتز میباشد. بدنه ی دستگاه از یک نوع آلیاژ خاص طراحی شده که زمانی که این امواج به بدنه ی دستگاه برخورد میکند، منعکس شده و داخل دستگاه میماند.

این میدان مغناطیسی داخل دستگاه بر روی مواد غذایی که مولکول آب در آن وجود داشته باشد تاثیر گذاشته و جنبش این مولکول ها را افزایش میدهد که این جنبش باعث میشود که اصطکاک بین مولکول های آب بالا رفته و دمای غذای شما را افزایش دهد. پس عملا اگر چیزی را در داخل مایکروویو قرار دهید که مولکول آب در آن نباشد، هیچ اصطکاکی رخ نداده و در اصل هیچ اتفاق خاصی رخ نمیدهد.

ظروف فلزی بخاطر انعکاس این امواج باعث بروز مشکل در مایکروویو میشوند و به هیچ عنوان نباید مواد غذایی را با ظروف فلزی در داخل دستگاه قرار دهید که موجب آتش سوزی شده و بسیار خطرناک میباشد پس به هیچ عنوان ظروف فلزی و یا ظروفی که قطعه ای فلز دارند را در داخل مایکروویو قرار ندهید.

مایکروفر (Microfer)

دستگاه های مایکروفر عملکرد های بیشتری نسبت به مایکروویو دارند. علاوه بر داشتن سیستم مگنترون که در مایکروویو استفاده میشود، دارای المنت های حرارتی نیز بوده که کاربرد های دستگاه را بسیار گسترده تر میکند. مواد غذایی در مایکروفر بسیار سالم و بدون اینکه هیچ گونه ویتامینی از بین برود غذای شما را گرم میکند.

همچنین میتوانید مشخص کنید که غذای شما با حرارت المنت پخته شود و یا با اشعه ی مغناطیسی مانند مایکرویو عمل کند و یا ترکیبی از هر دو را استفاده کند. وجود المنت در این دستگاه به شما امکان پخت انواع مواد غذایی،شیرینی جات و یا گریل کردن را به شما میدهد. تفاوت مایکروفر با مایکرویو در کارایی بالاتر آن بوده که علاوه بر اشعه از المنت های حرارتی هم استفاده میکند.

سولاردوم (Solardom)

یکی از فناوری های جالب و جدید در لوازم پخت و پز بدون شک دستگاه سولاردوم است. این فناوری توسط شرکت ال جی (LG) ابداع شد و توانست با استقبال بسیار خوبی مواجه شود. سیستم کار آن مانند مایکروویو است که علاوه بر امواج مغناطیسی از یک سری المنت های نوری خاص استفاده میشود.

فرق بین مایکروفرر ، مایکروویو و سولارادام در چیست؟

این المنت ها توسط تابش نور میتوانند گرمایی بسیار بالا را برای پخت غذا تولید کنند. هم در قسمت بالا و هم در قسمت پایینی سولاردوم یک سری المنت هالوژنی قرار دارد که از همه اطراف این گرما را به غذا منتقل میکند و باعث میشود که مواد غذایی پخت کاملی را داشته باشد. داخل دستگاه بر خلاف مایکروویو و مایکروفر به شکل دایره ای و مدور ساخته میشود که بتواند حرارت را بطور یکنواخت منتقل کند.

سولاردوم میتواند در حدود 4 یا 5 دقیقه دمای غذا را به 300 الی 320 درجه سانتی گراد برساند که بسیار سریعتر از دو دستگاه دیگر عمل پخت مواد غذایی را انجام میدهد.

جمع بندی

بسته به نوع بودجه ای که تعیین میکنید مایکروویو بسیار هزینه ی کمتری دارد ولی کاربرد های کمتری داشته و انتظار عملکرد های زیادی از آن نباید داشت. مایکروفر هم برای کسانی است که علاوه بر عملکرد های مایکروویو نیاز به دستگاهی برای پخت برخی مواد غذایی هستند و میتوانند با هزینه ی بیشتری مایکروفر را خریداری کنند.

سولاردوم با توجه اینکه فناوری پیشرفته تری دارد و عمل طبخ غذا را بسیار سریعتر از مایکروفر انجام میدهد گزینه ی بسیار مناسبی خواهد بود و تنها نقطه ضعف آن قیمت بالای آن است که البته با کاربرد های بسیار آن منطقی به نظر میرسد. همچنین شما می توانید از سایت فروشگاهی پیشروشاپ اقدام به خرید این محصولات از برندهای معتبر جهانی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Need Help? Chat with us